Kadınlarda Emzirme Döneminde Zayıflama!

/ 6 Mayıs 2019 / / yorumsuz
Kadınlarda Emzirme Döneminde Zayıflama!

Hamilelik sürecinde alınan kilolar birçok kadının doğum sonrası korkularından biridir. Yeni anne olma heyecanının yanı sıra alınan kiloları bir an önce verme isteği sık görülen bir durumdur. Ancak anne sütü alan bebeğin beslenmesine en iyi şekilde katkı sağlamak için annenin de en iyi ve doğru bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Bu sebeple doğum kilolarından kurtulmayı, zamana yaymak ve acele etmeden hareket etmek son derece doğru olacaktır.  

Bu konuda en sık yapılan hatalardan biri de hızlı zayıflama reçetelerini uygulamaya çalışmaktır. Son derece yanlış olan bu hızlı kilo verme isteği bebeğin beslenmesini olumsuz etkilemektedir. Zaten hâlihazırda emzirmek anne için önemli bir kalori yakma sebeplerinden biridir. Yeni doğum yapmış annelere tek tavsiyemiz; emzirme döneminde bebeğin beslenmesine odaklanmak ve zayıflama konusunda beslenme şeklini düzene koymakla işe başlamak gerektiğidir.  

Hamur işinden uzak durmak gerekir

Özellikle hamur işi ve kızartma türü yiyeceklerden uzak durmak bu dönemdeki fazlalıkları yok etmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yediklerimize dikkat ederken, süt artırıcı sağlıklı besinlerden takviye almak hem sütün azalmasının önüne geçmek hem de zayıflamanın temellerini atmak için önemli adımlardan biridir.