İltihaba ve Ağrıya iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

/ 5 Şubat 2020 / / yorumsuz
İltihaba ve Ağrıya iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Doğal yollarla iltihabı giderecek bitkiler var, kimyasal tekniklerle üretilen ilaçların birçok yan etkisi olduğundan, mümkün mertebede iltihaba iyi gelecek bitkilere önem vermek yararlı olabilir. Bu bitkileri kullanarak ağrılar kesilebilir ve iltihap kurutulabilir. Eğer kortizon tedaviler size uygun değilse, aloevera en çok önerilen doğal üründür. Hafif lezyonlara uygun doğal bir anti-enflamatuar olarak kullanılan aloevera bitkisi, masaj yolu ile kullanılmaktadır. En az 45 dakika boyunca bu bitki yağını masajla cildinize ve ağrıyan yerlerinize yedirin. Yine içeriğindeki kurkumin maddesi nedeniyle önemli olan zerdeçal da iyi bir ağrı kesici ve iltihap gidericidir, birçok ağrıyı hafifletir ve zor sindirimleri kolaylaştırır. Kadife çiçeği veya nergis bitkisi de anti-enflamatuar ve antioksidan özellikleri ayrıca cildi güneş radyasyonuna karşı korur ve böylece dermatiti önler. Ekinezya bitkisi iyi derecede bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuttaki davetsiz misafirleri yok etmek beyaz kan hücrelerinin yeteneğini arttırır. Solunum iltihabı için en iyi ilaçtır.

Antienflamatuar özelliklere sahip 5 şifalı bitki Çeşidi

Doğa, insanlar için son derece faydalı bitkilerle doludur, bu nedenle şifalı bitkiler kavramına biraz daha eğilmek gerekiyor. Özellikle ağrıyı azaltmak için antienflamatuar özelliklere sahip 5 bitki dünyaca tanınıyor ve kullanılıyor. Enflamasyon bilindiği gibi vücudun hastalık, enfeksiyon veya yaralanma gibi bir saldırılara verdiği tepkidir, bu tepkiyi de ağrı, ısı, kızarıklık ve şişlik yoluyla gösterir.

Zencefil iyi bir ağrı kesicidir

Zencefil tıbbi bitkiler sınıfında yer alan, Hindistan kökenli bir şifalı bitkidir. ailesinin Bu bitki, gingeroller, paradoller ve shogaoller gibi anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip bileşikler içerdiği için ayrı bir öneme sahiptir. Bu bitki neye iyi geliyor? Genellikle artrit ve diğer enflamatuar romatizmanın neden olduğu ağrıyı azaltmada özellikle etkilidir. Zencefilin özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için taze tüketmek gerekiyor. Biberiye bitkisi de şifalı bitkiler arasında yer alıyor, bitkisel yağ ile karıştırıldığında, artrit ve osteoartrit ile ilgili ağrıyı tedavi etmek için genellikle masaj yağı olarak kullanılıyor.Vücut ağrıları ve diğer eklem travmalarının tedavisinde de etkilidir. Yeşil çay (Camellia sinensis), kateşin maddesi içerir ve bu bitki, antioksidan gücü yüksek olan, polifenoller zenginliği, anti-inflamatuar özelliklere sahip E vitamini içeriği bol olan bir bitkidir. Yeşil çay üzerinde birçok inceleme yapıldu hepsinin sonucu aynı; araştırmalar, yeşil çayın mükemmel bir ağrı kesici ve anti-enflamatuar olduğunu göstermiştir. Enflamatuar hastalıkların tedavisinde, özellikle bu tip hastalıkların neden olduğu kıkırdak rüptürünün azaltılmasında etkilidir. Yeşil çayın faydalarını görmek için iyi demlenmesi gerekiyor. Raf ömrü tükenmiş paketler halinde satılan yeşil çay size hiç bir fayda sağlamaz. Zerdeçal uzun kronik iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bu şifalı bitkiden alınan standart ekstraktlar ayrıca irritabl bağırsak semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Zerdeçal bitkisi safra kanalının veya hepatitin tıkanması gibi sorunların oluşmasını önler, karaciğer ve bağırsakta enflamatuar hastalıkların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı oluyor.