Huzurlu Olmak Nedir?

/ 27 Kasım 2021 / / yorumsuz
Huzurlu Olmak Nedir?

Huzurlu Olmak Nedir?

Huzurlu Olmak Nedir? Huzur neyin karşılığı olabilir ?Gerçek anlamda huzuru yakalayabiliyor musunuz ? Huzurlu olmak nedir ? Huzur :tüm olumsuz düşüncelerden Irak ,sade güzel düşünce silsilesinden oluşan iyi huylu duyguların tümüdür .Bilimsel olarak tanımlarsak ; beyinin kendini güvende hissettiği  zaman içinde oluşturduğu iç rahatlık diyebiliriz .Huzurlu anlar ,huzurlu insanlarla gelir .Huzurlu mu olmak istiyorsunuz ? Yaşamınızdaki tüm olumsuzlukları gözden geçirin .Sonra bu olumsuzlukları çözüme kavuşturun .Hepsi çözülemeyecek ama içiniz bu konuda  rahat olacak en azından .Daha sonra etrafınızda asık suratlı ,olumsuz bakış açısına sahip insanlarla çok vakit geçirmemeye çalışın veya onları da neşelendirmeye çalışın . Anksiyete yaratacak olaylara girmemeye özen gösterin . Korku ve endişe yaratacak tüm olumsuz duygulara sırt çevirin .Güzel bir pencere açın hayatınızda . O pencerede seni iyi hissettirecek güzelliklere imkan tanı

Huzurlu Olmak Nedir?
Huzurlu Olmak Nedir

Hayat çok mu yoğun ,sakinliğe kaçarak huzurlu olmayı yakalayabilirsin.Sürekli huzursuz bir ruh haliniz mi var aman dikkat . Bir çok psikolojik hastalığı kendiyle getiren huzursuzluk , tedavi edilemeyecek bir hal alabilir . Bu yüzden ileri derecede mutsuzluk ,asabiyet ve kaygıdan doğan huzursuzluk için uzman bir psikoloğa danışmak sizler için en doğrusu olur .

Huzurlu Olmak Nedir? Huzur Nasıl Elde Edilir?

Huzuru yakalamak için bir çok aktive oluşturulmuş . Hobi edinerek bu aktiviteleri gerçekleştirerek iç rahatlığı yakalayabilirsiniz . Farklı yollarlar da huzuru yakalamak için yapılan bir çok teknik ortaya atılmıştır . Bunlardan biri adını sık  duyduğumuz ,budist kökenli meditasyon tekniğidir . Meditasyon yaparak ruhani huzura erişileceği düşünülmekte .Huzurlu olmak bu kadar kolay da biz neden olamıyoruz . Huzur için rahat bir ortam, boş bir zihin ,dinç ve sağlıklı bir beden gerekir . Sakinleşmek için bitki çayları da önerilebiliyor . Dinginliği sağlayınca iç rahata erince sıra geldi huzurlu olmaya tabi . Sevdiğiniz bir kitabı  okuyarak ,dostunla sohbet ederek , ailenle zaman geçirerek , tatilde huzur bulacağına inandığın bir yere giderek , Ve gerçekten rahat olabileceğim bir yerde bulunursak huzuru kendin için sağlayabilirsin . Yapılan bir araştırmaya göre en çok huzursuzluk yaratan sebeb , ait hissetmediğin bir yerde bulunduğun zaman ,ortaya çıktığını öne sürmekte . Yapılan canlı bir sokak röportajına göre de :; insanların huzurlu olduğu anlarınıbile hatırlamadıklarını söylemekte . . Huzurlu olmak için kendi hayatınız için bişeyler yaprak adım atabilirsin .