Hızlı Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalıdır?

/ 11 Kasım 2019 / / yorumsuz
Hızlı Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalıdır?

Çoğu zaman yanlış beslenme alışkanlıları nedeniyle hızla alınan kilolar ne yazık ki aynı hızla verilemiyor. Uzmanlar bazı yeme alışkanlıklarını değiştirerek hızla kilo verilebileceğini söylüyor. Eğer sizde “Hızla nasıl kilo verilir”? Sorusunun cevabını arıyorsanız bu haber tam size göre…

Günümüzde obezitenin hızla yaygınlaşması ve fast food tarzı beslenme alışkanlıkları nedeniyle kilo sorunu olan kişilerin sayısı artıyor. Ancak dengeli ve düzenli beslenerek kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz. İşte uzmanlara göre kilo verme yöntemleri..

Şeker ve karbonhidrat azaltarak açlık krizlerini önleyin.

Kilo vermek isteyen bir kişi her şeyden önce şeker ve karbonhidratı hayatından büyük oranda çıkarmalıdır. Karbonhidrat kesildiğinde vücut ihtiyacı olan enerjiyi yağları yakarak sağlamaya çalışacak ve bu da kilo vermenize yardımcı olacak. Bununla beraber karbonhidrat kesildiğinde böbrekler su tutmayı bırakacak böylelikle vücutta bulunan şişkinlik zamanla yok olacaktır.

Şeker ve karbonhidratın beslenme alışkanlığından çıkarılması iştahız azaltır. Bunun yanında insülin seviyesini düşürerek aç kalmadan kilo vermenize yardımcı olur.

Protein ve sebze artırılmalı

Aç kalmadan zayıflamanın en önemli noktalarından biri protein ve sebze ağırlıklı beslenmektir. Protein ise en çok et, deniz ürünleri ve yumurtada bulunur. Bol miktarda protein tüketmek metabolizmayı hızlandırır. Yüksek proteinle beslenmek bazı yiyeceklere olan zaaflarınızın önüne geçer. Ayrıca, gece atışma gibi bir alışkanlığınız varsa bu alışkanlıktan kurtulmanıza sağlar.

Yağsız bir diyet uygulamayın

Diyette çok fazla olmamakla beraber mutlaka bazı yağlar tüketilmelidir. Uzmanlara göre; zeytin yağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı ve tereyağı tüketilmesi gereken yağlardır.

Sağlıklı karbonhidratlar sayesinde zayıflayabilirsiniz

Diyetinizde karbonhidrat alımını azalmanız gerekiyor. Ancak bazı besinler hem kilo almanıza engel oluyor hem de sizlere sağlıklı karbonhidrat sağlıyor. Sağlıklı karbonhidratlar ise yulaf, pirinç, kinoa ve tatlı patateste bulunuyor. Ancak bu besinleri tükettiğinizde daha fazla su içmeniz gerekiyor.

Hızlı kilo vermeye yardımcı bazı öneriler

Her sabah yüksek proteinli bir kahvaltı yapın.

Gazlı, şekerli içecekleri ve hazır meyve sularını tüketmeyin.

Bol bol su için.

Lifli besinler tüketin.

Hergün bir fincan şekersiz Türk kahvesi tüketin.

İşlenmiş gıdaları olabildiğince az tüketin.

Yemekleri küçük lokmalar halinde ağzınıza alın ve yavaş yiyin.

Asla uykusuz kalmayın.