Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

/ 22 Nisan 2022 / / yorumsuz
Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? yüz cilt bakımında gün içinde ciltteki kiri ve yağı temizlemek için cildimizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizlememiz gerekir. Yağlı cildin Cildi temizlemek ve yağı dengelemek için sabun kullanabiliriz.

Ölü Hücreleri Çıkarır

Yağlı ciltteki siyah nokta ve sivilceler zamanla tahriş edici hale gelebilir. Ancak her gün veya belirli bir süre boyunca yaptığınız kullanışlı yüz maskeleri ile profesyonel sonuçlar alabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz haftada bir uygulayabileceğiniz bir kil maskesi tam size göre. Bir çay kaşığı kil ile suyu karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırma ve cilt aydınlatması, cildinize sürmek için pamuklu pet kullanacağınız gül suyu uygulanarak yapılabilir.

Nem İçin Maskeler

Günlük cilt bakımının en önemli unsurlarından biri cildimizi nemlendirmektir. Yağsız nemlendirici cildinizi dengeler. Yağlı ciltler için bir yemek kaşığı yoğurt, limon ve balı karıştırıp haftada bir cildinize uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam cildimizi yıkayarak nemlendirmek için sabun kullanabiliriz. Kuru ciltler için günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu son derece önem kazanmaktadır.

Nemli Cilt İçin Ölü Hücrelerden Kurtulun

Kuru cilt, nemlenmezse kötü görünür. Kullanacağınız yöntemler nem olmalıdır. Yapacağınız kabartma tozu maskesi ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Kısaca  sorusunun ilk cevabı ölü hücrelerden arındırma aşamasıdır.  Bir tatlı kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırarak cildinizi temizleyebilir, cildinize uygulayabilir ve 10 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Kuru cilt tipi günlük bakımında su içeriği yüksek nemlendirici krem ??kullanılmasını gerektirir. Aksi takdirde, dehidrasyon ve pul pul dökülme önemli olabilir. Orta boy muz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 3 çay kaşığı bal, cilde uygulayın, 20 dakika bekleyin, ardından cildi ılık suyla durulayın. Bu maske cildi besler ve bakım yapar.

Normal Cilt İçin Günlük Bakım

Ölü deri hücrelerini giderir. Sabahları cildimizi temizleyebilir ve cilt hijyenini sağlamak için aynı temizleme rutinini günün sonunda da uygulayabiliriz. Mükemmel bir cilt tipidir. Deterjan olarak süt ürünleri kullanılmalıdır. Cilt yumuşak, lekesiz ve gergindir. Nemlendirici seçmek için uğraşmanıza gerek yoktur.

Normal cilt küçük gözeneklere sahip olduğundan ve gerekli miktarda yağ ürettiğinden, uygulayacağınız maske cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. İki damla badem yağı, bir tatlı kaşığı bal ve yumurta akını bir kapta çırpın, 5 dakika ciltte bekletin, ardından cildi suyla temizleyin. Haftada bir bu maskeyi uygulayarak cildinizi temizlerken aynı zamanda bakımını da yapmış olacaksınız.

Tavsiye

Geri Dönüşüm Nedir?