Genital Siğillere Sirke Tedavi Yöntemi

/ 15 Ocak 2019 / / 1 Yorum
Genital Siğillere Sirke Tedavi Yöntemi

Dünyada milyonlarca insanın ortak sorunu olan siğillere karşı çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. İlaç tedavisi ve cerrahi tedavi bunların başlıcalarıdır. İlaç tedavisi genellikle hastalığın ilk evrelerinde kullanılır. Genital siğiller için kullanılan ilaç tedavisi aldara isimli; sürülen bölgede ki virüs ile savaşan ve bölgenin savunma mekanizmasını güçlendiren krem ile sağlanır. Vücudun diğer bölgelerinde çıkan siğiller için genellikle verrutol ve duaderm isimli asitli solüsyonlar verilir. Cerrahi yöntemlere gelince; yakma, dondurma, lazer ve bıçak ile bölgenin tamamen temizlenmesi cerrahi müdahaleler kısmını oluşturur.

Genital siğiller ile başa çıkmanın bitkisel ve doğal yolları vardır. Bu yollardan en bilineni sirke tedavisidir. Sirke ile genital ve makat bölgesinde çıkan siğilleri yok etmek mümkündür. Her ne kadar bu tedavi yöntemini doktorlar benimsemese bile aylarca aldara krem kullanmasına rağmen sonuç alamamış insanlar artık doğal yollara başvurmakta. Sadece ilaç tedavisi de değil cerrahi müdahalelere defalarca maruz kalan insanlar bile artık son çare olarak bu yönteme başvurmaktalar.

Aslında elma sirkesi ile siğillerin yok olması arasında çok ciddi ve göz önüne alınması gereken bir bağ vardır. Elma sirkesi asidik oranı çok yüksek olan bir bileşimdir. Bu bileşim bakteri ve virüslerin yaşamasına olanak sağlamayan bir değerdedir. Eskiden insanlar halı, kilim gibi eşyalara kolayca yerleşen bakterileri temizlemek için elma sirkesi kullanırlardı. Bu bileşim halıdaki bütün bakterilerin ölmesini sağlar ve dezenfektasyon yaratırdı. Şimdi aynı durumu siğilleri için düşünelim. HPV hastalığının sebebi olan virüsler deri hastalığı değil midir? Yani biz derimiz üzerinde bu virüslerin yaşamını engellersek bu hastalıktan kurtulmuş olmayacak mıyız? Eğer HPV kana karışan bir hastalık olsa elbette tedavisi bir elma sirkesi ile yapılamazdı ama bahsettiğimiz hastalık bir deri hastalığı ve yalnızca bulunduğu bölgede etkili oluyor. Bu yüzden bölgenin virüsten arındırılması tedavinin tek şartıdır.

Genital ve makat bölgesinde oluşmuş siğillere elma sirkesi uygularken bölgenin tamamen temizlenmiş olması önemlidir. Bir beze elma sirkesini dökün ve bölgeyi bu bezle kapatın. Üzerine de bezin düşmemesi için bir şey sarın ya da dar bir iç çamaşırı seçin. Siğiller makat bölgenizde ise bölgenin tamamını kapatacak bir bez koyun. Gece boyunca kalmasına özen gösterin. Başta asit içeriği canınızı yakabilir ancak zaman geçtikte yanma hissi azalacaktır. Bu uygulamayı haftada 3 kez tekrarlayın. Yani bir gece yapıp bir gece dinlendirin. 2 hafta içinde siğillerin beyazladığını ve ilerleyen zamanlarda kararıp döküldüğünü görebilirsiniz. Elbette bu yoldan fayda göremeyen insanlar da mevcut. Bunun sebebi ise siğillerin çıkmasına yol açan HPV virüsünün birden fazla türünün olması. Elma sirkesi tedavisinin herkeste aynı sonuç vermemesinin sebebi budur.

Genital hastalıklarda çok titiz davranmamız gerekiyor. Bu hastalıklar kadınlarda ciltte lekelere neden olabilir.

Genital Siğillere Sirke Tedavi Yöntemi (1 Yorum)