Gebelikte Grip Nasıl Atlatılır?

/ 29 Kasım 2019 / / yorumsuz
Gebelikte Grip Nasıl Atlatılır?

Gebelikte grip ve diğer hastalıkların oluşumu görülebilir. Anne adayları bu durumlar için daha hassastır. Bu hastalıkların daha kolay atlatılabilmesi için, denenmesi gereken bazı yöntemler bulunur.

Gebelikte Gribi Atlatma Yolları

Kafein Tüketmeyin: Gebelik dönemlerinde bağışıklık sistemi daha güçlü olmak durumundadır. Çünkü hastalıkların bu dönemde alınması daha kolaylaşabilir. Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendirecek içeceklerin alınması gerekir. Özellikle kafein tüketiminin su içilmesine engel olduğu bilinir. Bu yüzden hamilelerin grip döneminde sadece su içmesi ve kafein alımından kaçınmaları gerekir.

Vitamin Kaynaklı Beslenin: Vitamin kaynaklı gıdaların alımı hamilelikte grip nasıl geçer sorularının cevabı niteliğindedir. Bu dönemde C vitamini ağırlıklı gıdaların ve içeceklerin alınması gerekir. Yine hamilelerin yeşil sebzeler ağırlıklı beslenmeleri ve narenciye tüketimini arttırmaları tavsiye edilmektedir. Bu şekilde grip döneminin daha çabuk geçmesini sağlayabilirler.

Odanızı Havalandırın: Uzun süre havasız ortamlarda bulunmak, gribin geç geçmesine neden olabilir. Bu yüzden gripten kurtulmak için yollar arasında mutlaka bunu atlamamalısınız. Odanızı düzenli olarak havalandırarak, gribin yarattığı mikropları ortamdan uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca ortamın havasını nemlendirmekte diğer yapılacak işler arasında sayılmaktadır.

Dinlenin: Gebelik döneminde gribe yakalanmak oldukça zor bir süreç olacaktır. Bunu ise sadece dinlenmeyle atlatabilirsiniz. Grip olduğunuz dönemde günlük işleri bir kenara bırakıp, sadece dinlenmeye çekilmelisiniz. Ancak bu şekilde hastalığınızın daha kolay atlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Yöntemleri Deneyin: Grip döneminde ilaç tedavisi almak veya diğer kimyasalları kullanmak iyi bir yol değildir. Özellikle doktor kontrolü olmadan alınan ilaçlar başınıza dert olabilir. Bu yüzden doğal yöntemleri tercih etmeniz daha iyi bir karar olacaktır. Ayrıca gebelikte grip için ne yapmalı diye merak ediyorsanız, bitkilerin şifa verici etkilerini araştırmaya başlamalısınız.

Gebelikte Grip Belirtileri

Gebelikte grip belirtileri arasında ise pek çok şeyi saymamız mümkündür. Şiddetli boğaz ağrısı, vücutta titreme, üşüme, burunda tıkanıklık ve akıntı, baş ağrısı, kaslarda ağrı gibi sorunlar yaşıyorsanız, büyük ihtimalle grip sorunuyla karşı karşıyasınız. Bu dönemin öncesinde ise gribi önleme yolları olarak pek çok şey yapabilirsiniz. Özellikle grip hastalığı başlamadan önce rahatlıkla önlenebilir. Ama bunun için beslenmenize dikkat etmeniz gerekecektir.