Fransız Tostu Nasıl Yapılır

/ 24 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Fransız Tostu Nasıl Yapılır

Fransız tostu, nefis meyvelerle hazırlanan hem lezzetli hem de besleyici tatlı bir yiyecektir. Yeni lezzetler keşfetmeye meraklı kişiler için kolay ve ilginç bir yiyecek olması sebebiyle Fransız tostu tarifi vermeyi uygun bulduk. Tarifimizle daha önce hiç Fransız tostu yapmamış kişilerin de kolaylıkla, bu yiyeceği hazırlaması adına detaylı bir anlatım vereceğiz. Ailecek oturulan bir kahvaltı masası için ideal bir tost olan Fransız tostunun yapımı oldukça kolaydır. Özellikle çocukların çok seveceği Fransız tostunun yapımına geçmeden önce, gerekli malzemelere bir bakalım.

Fransız Tostu Malzemeleri?

Fransız tostu malzemeleri arasında taze meyveler öne çıkmaktadır. Çünkü bu tosta özelliğini ve lezzetini katan taze meyvelerdir. Verdiğimiz, listedeki meyveler, çeşitli şartlara göre değişebilir. Ayrıca, üzerine dökülecek şurup için de tarçın ve buna benzer hoş rahiyalı baharatlar tercih edilebilir.

2 kişilik Fransız tostu hazırlamak için;

  • 2 adet tost ekmeği
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • 2 yumurta
  • Yarım paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı toz şeker

 Fransız tostunun servisi için kullanılacak malzemeler ise;

  • 1 yemek kaşığı yaban mersini
  • 1 yemek kaşığı ahududu
  • 1 yemek kaşığı bal

Malzemelerden sonra artık fransız tostunun tarifine geçebiliriz.

Fransız Tostu Tarifi

Fransız tostu tarifi çok zor değildir. İlk olarak tost ekmekleri çapraz olarak kesilir. Bunun ardından, yumurta ve toz şeker bir kaba alınır. Bir çırpıcı ile şeker eriyinceye kadar çırpılır. Şeker eridikten sonra, yumurta ve şeker karışımına, süt ile vanilya eklenir. Tüm karışım iyice karıştırılır.

Fransız Tostu İçin Ekmekler Kızartılır

Fransız tostu için ekmekler kızartılır, öncesinde ekmekler, sütlü-yumurtalı karışıma bulanır. İçerisinde Ayçiçek yağı olan kızgın bir tavada ekmekler kızartılır. Ekmeklerin hem önü hem de arkası hafifçe renk değiştirene dek kızartılır.

Fransız Tostu Servis Tabağına Alınır

Fransız tostu servis tabağına alınır, bu son aşamadır. Servis tabağına ahududu ve yaban mersini de konulur. Fransız tostu için son dokunuş ise, baldır. Bal, tabağın üzerinde gezdirilir. Başta çocuklar olmak üzere hemen herkesin severek yiyeceğini düşündüğümüz, Fransız tostu artık hazır, afiyet olsun…

Tavsiye

Bir kadın Nelerden Etkilenir?