Evlilikten önce yapılacak diyet listesi

/ 5 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Evlilikten önce yapılacak diyet listesi

Günlerdir, aylardır, hatta belki de yıllardır sabırsızlıkla beklediğiniz büyük gün yaklaşıyor. Düğün öncesi artık kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, makalemizi sonuna kadar okuyun. Makalemizde düğün öncesi kilolardan kurtulmanın sırları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

KAHVALTI YAPIN!

Kahvaltı yaparak güne başladığınız günlerde daha enerjik ve mutlu olacak, kolay yorulmayacaksınız. Sürekli olarak kahvaltı yapmakla düğün hazırlıklarınızı daha rahat yapabilirsiniz. Ayrıca, sabah yemeğinin ağırlığı atmak üzerinde bir takım etkilerinin olduğunu da dikkate alın. Güne kahvaltı yapmadan başlayan insanlarda yağ toplama riskinin daha fazla olduğunu unutmayın. Ekmek, orta yağlı peynir, yağsız yumurta, ceviz, çiğ sebzelerden oluşan kahvaltı gece yatmış metabolizmayı harekete geçirerek, sizi gün boyunca iyi hissettirecek.

HAREKETSİZ KALMAYIN!

Gideceğiniz yerlere mümkün olduğu kadar araçla değil, gezerek gitmeye çalışın. Gün içerisinde 45 dakika, 1 saat yürüyüş kilo kaybı için çok faydalıdır. Sürekli gezi kilo vermede çok etkilidir. Aynı zamanda mutluluk hormonunun da salgılanmasına yardımcı olur.

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN!

“Ben çok çay içiyorum, su ihtiyacımı karşılıyor” cümlesi birçoğumuz tarafından sıkça kullanılır. Bolca tüketilen çay ve kahveler su ihtiyacını gerçekten karşılıyor mu? Günlük sıvı ihtiyacı kişiden kişiye değişir. Vücudun besinlerle alınan her kalori için 1,5 ml sıvıya ihtiyacı vardır. Bu da yetişkin insanlarda ortalama 2 – 3 litredir. Günlük sıvı ihtiyacının ortalama 60 – 70%’nin su olması önemlidir. Örneğin 2,5 litre sıvı ihtiyacınız varsa, bu sıvı ihtiyacının en azından 1,5 litresinin su olmasına dikkat edin. Yaz aylarında sıvı kayıpları çok olduğundan su ihtiyacı da artabilir. İçilen çaylar, kahveler bir kenara günde 8 – 10 bardak su içmeye çalışın. Yanınızda mutlaka su gezdirin.