Eşek Sütü Hangi Hastalıklara İyi Gelir

/ 14 Kasım 2020 / / yorumsuz

Eşek sütü hangi hastalıklara iyi gelir Eşek sütü anne sütüne en yakın sütlerden biridir. Eşek sütü yaklaşık 42 kalori içerir. Sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller ile A, B2, B1, E, C vitamini ve protein açısından imkanlar doğrultusunda bebeğinize verebilirsiniz. Anne sütüne en yakın besin değerine sahip olan eşek sütü özellikle immunoglobulin içeriği sayesinde yeni doğan bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve enfeksiyonlara yakalanma hastalıklara karşı dirençli olmasına yardımcı olur. Linoleik yağ asitleri sayesinde sindirim sistemini metabolizmadaki yavaş çalışmayı ortadan kaldırarak, düzenli çalışmasına destek olur.  Aynı zamanda kabızlık, şişkinlik ve gaz gibi sorunları önlemiş olur. Vücudun gereksinimi olan enerjiyi sağlar. Yeni doğan bebeklerde sık rastlanan tüberküloz ve boğaz enfeksiyonlarının hastalıklarında hızlı bir iyileşme konusunda destek olan eşek sütü ayrıca astım ve solunum yolları enfeksiyonlarının da hastalıklarında yardımcı etkendir.  İnek sütüne oranla gaz yapıcı özelliği çok daha az olan besleyiciliği ile Kolay sindirilebilir özelliğe sahip olan eşek sütü tercih edilebilir. Yüksek oranda laktoz içerir. Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri açısından da zengin bir besin olması ile de eşek sütü tercih edilebilir.

    Eşek Sütü Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Eşek sütü antioksidan özellik taşır ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara daha güçlü ve kuvvetli olarak hızlı bir şekilde atlatmamıza yardımcı olur. Eşek sütü kanser hücresi oluşumunu yok eder ve oluşan hücrelerin artmasını yok eder. Yüksek kalsiyum içerdiğinden dolayı kemik ve diş gelişimine yardımcı olur. Kemikleri güçlendirir ve diş çürümelerine karşı koruma altına alır. Linoleik yağ asitleri sayesinde sindirim sistemini metabolizmadaki yavaş çalışmayı ortadan kaldırarak, düzenli çalışmasına destek olur.  Aynı zamanda kabızlık, şişkinlik ve gaz gibi sorunları önlemiş olur. Vücudun gereksinimi olan enerjiyi sağlar.

Anne sütüne en yakın besin değerine sahip olan eşek sütü özellikle immunoglobulin içeriği sayesinde yeni doğan bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve enfeksiyonlara yakalanma hastalıklara karşı dirençli olmasına yardımcı olur. Yeni doğan bebeklerde sık rastlanan tüberküloz ve boğaz enfeksiyonlarının hastalıklarında hızlı bir iyileşme konusunda destek olan eşek sütü ayrıca astım ve solunum yolları enfeksiyonlarının da hastalıklarında yardımcı etkendir.