Ekinezya Yararları ve HPV Tedavisi

/ 22 Ocak 2019 / / yorumsuz
Ekinezya Yararları ve HPV Tedavisi

Doğada insan bedenine fayda sağlayan milyonlarca çeşit bitki vardır. Bu bitkilerden vücut direncini arttırıp soğuk algınlığı, nezle, hpv siğilleri gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan çok önemli bir tür mevcuttur. Ekinezya bitkisi Amerika kökenli bir bitkidir ve yıllarca üzerinde çalışma yapılmış, etkileri hastalar üzerinde kanıtlanmıştır. Ekinezya bitkisi vücut direncini arttırmada çok etkili bir bitkidir. Özellikle çay formunda içilmesi önerilen bu bitki, vücudun savaşçı hücreleri olarak bilinen T-Lenfositlerin sayısının arttırılmasında oldukça etkilidir. 

Soğuk kış aylarında vücut direnci düşük kişilerin kolaylıkla yakalandığı nezle ve grip gibi hastalıkların önlenmesinde ekinezya çayı muhteşem bir iksirdir. Sadece hastalıkların önlenmesi değil hastalık aşamasında bile ekinezya çayı kullanılarak kısa sürede iyileşme sürecine girilebilir.

Vücudun bağışıklığını; T lenfosit hücrelerinin sayısını arttırarak gerçekleştiren bu bitki ayrıca dünyada ve Türkiye’de çok yaygın bir hastalık olan genital siğillerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Hpv virüslerinin yol açtığı genital ve anal siğiller deride uzun süre kalabilir. Deride ki lezyonlar yakma, dondurma ya da cerrahi işlemlerle bir şekilde yok edilir ancak hpv virüsü deriye yerleştiği için aynı sorun ilerleyen zamanlarda da ortaya çıkabilir. İşte bu noktada hpv hastalığına doğal bir tedavi yolu olarak ekinezya çayı kullanılabilir. 

Vücut hpv virüsünü tanıdığı an lezyonlarla savaşmaya başlar ve bu virüsü vücuttan atar. Ancak bu çok uzun zaman alabilir. Ekinezya bitkisi vücudun savunma sistemini güçlendirdiği için hpv hastalığının tedavisinde kullanılabilir. Eğer siğillerinizden bir şekilde kurtulmuşsanız vücut direncinizi yüksek tutup tekrar lezyonların çıkmasını engellemek adına ekinezya çayı içmelisiniz. 2 haftalık ekinezya çayı kürü ile vücut direncinizi oldukça etkili biçinde arttırmanız mümkündür. HPV hastalığını vücudunuzdan tamamen atmak içinse 2’şer haftalık kürü yıl içinde birkaç kez uygulamakta fayda var. 6-8 ay içinde hiçbir lezyon görülmezse büyük bir olasılıkla bu virüsten kurtulmuşsunuz demektir.