Dünyanın Korktuğu Korkunç Hastalıklar Nelerdir?

/ 19 Nisan 2020 / / yorumsuz
Dünyanın Korktuğu Korkunç Hastalıklar Nelerdir?

Günümüzde de hala yaygın hastalıklar dolayısı ile meydana gelen hastalıklar arsında insanların en korktuğu hastalıklar bulunmaktadır. Bunlar örnek olarak Loa loa paraziti bir diğer adı ile körlük gözlerde yaşanan parazit dolayısı ile görme bozuklukları meydana gelmektedir.

Pika hastalıgı

 Yenmeyecek ne varsa yiyecek olmayan şeyleri yemek isteyen pika hastaları önlerine çıkan her şeyi yiyebilirler. Bu açıdan da her şeyi yedikleri için mikrop ve zehirlenmelerden dolayı başka hastalıklara da davetiye çıkarmaktalar.

Noma (kangrenli yara)

Çene kemiği ve sararmış dişler kalana kadar ağzı eriten ağız yarası olarak bilinir. Bu hastalıklara yakalanan birçok insan hayatını devam ettirememektedir, yani ölüyorlar. Bun hastalığın sebebi araştırmalar içerisinde Asya ve Afrika’da görülen bakteri ve hijyenik olmayan koşullar, kirli içme suları, beslenme yetersizliği nedeni ile güçsüz kalan bağışıklığın düşmesi, hastalıklara ve yüzdeki etin zamanla erimesine neden olmaktadır.

Solunum yollar hastalıkları

 Günümüzde bu rahatsızlığın devam etmesi genelde akciğerin iltihaplanması durumunda oluşan ölümcül bulaşıcı hastalıktır. Çoğunlukla yaşlılar ve kronik hastalıkları olan kişilerin hayatını sonlandırmaktadır.

İshal hastalıkları

Daha çok çocukları etkileyen bu hastalık ölümcül olabilmektedir. Vücut fazlaca su kaybından dolayı zehirli ishal meydana gelmektedir.

 Verem

 Dünyada yılda 1 milyon 600 bin kişi veremden ölmektedir. Özellikle sigara içen insanlar arasında yakalanma riski çok daha fazladır.

Sıtma

 Dünya’nın en tehlikeli hastalıklarından biri diyebilirim. Enfeksiyon hastalıkları olarak bilinir. Eğer tedavi edilmezse hasta ölür. Küçük bir sinek sokması ölümcül olabiliyor.

Kızamık 

 Çocuklarda kızamık nedeniyle oluşan beyin iltihabı ölüm ile hayatını kaybedebiliyor.

 Uyku hastalığı

 Tropik Afrika’da görünen ve çeçe sineğinin sokmasıyla bulaşan uyku hastalığı çok tehlikeli hastalıktır ve ölümlere sebep  olmaktadır.