Doğal Şekilde Sivilce Kurutma Yöntemleri

/ 27 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Doğal Şekilde Sivilce Kurutma Yöntemleri

Sivilceler, özellikle ergenlik dönemi gençleri için çok büyük sosyal sorunlara neden olabilmektedir. Utanma duygusu, toplum içerisine çıkamama, yetersizlik hissi, çirkinlik düşüncesi ve psikolojik rahatsızlıklar, bu dönemde yaygın şekilde görülmektedir. Ergenlik sonrasında da bu durum devam edebilir. Ama en büyük cilt sorunları, hiç kuşkusuz ergenlik döneminde kendini gösterir. Ergenlik dönemi sivilceleri, bir süre sonra geçer. Ama doğru yöntemlerin kullanılmaması ve yanlış müdahaleler, sivilce izlerine neden olabilir ki bu durum ergenlik sivilcelerinden çok daha kötü bir durum anlamına gelebilir. Biz de bu yazımızda, sivilcelerin gayet normal olduğunu ve doğru yöntemlerin kullanılması ile mükemmel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğinizi kaleme almak istedik. İşte sivilcelerden doğal yollarla kurtulma yolları…

Sivilceler Neden Çıkar?

Daha çok genetik yatkınlığı olan kişilerde görülen sivilce, herkeste görülebilen bir cilt sorunudur. Aşırı yağlı ciltlerde ve dezenforme olan deride sivilceler çıkabilir. Sivilce, tek bir kelime olarak tüm iltihaplı cilt yaraları için kullanılsa da her biri farklı nedenler ile olur. Kimi sivilceler, stresten meydana gelirken, kimi sivilceler yağlı yemekten meydana gelebilir. Fakat genel olarak sivilceler, yağlı derinin altındaki fazla iltihabın, deri yüzeyine çıkmak istemesi durumuna verilen addır.

Sivilcelerden Doğal Yollarla Kurtulma

  • İlaçlar, tonikler, iltihap kurutucuları, Peeling, PRP, Mezoterapi ve kremler, sivilcelerden kurtulmak için kullanılabilir. Ama bu yöntemler doğal yöntemler değildir ve farklı sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Doğal yöntem olarak ise, şunları uygulayabilirsiniz.
  • Diş macununu, günde 1 kez sivilceli bölgelere uygulayabilirsiniz. Bu yöntem doğal bir yöntemdir ve seçtiğiniz diş macununun bitkisel olmasına dikkat etmeniz durumunda hiçbir yan etkisi yoktur.
  • Limon, asidik etkisi sayesinde sivilceleri kurutur ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Beyaz Sirke, normal bir şekilde tüketebilir veya cildinize uygulayabilirsiniz. Limon ile karıştırarak da daha mükemmel sonuç alabilirsiniz.
  • Sarımsak; mükemmel bir antibiyotik olan sarımsağı yutarak tüketebilir veya ezerek sivilcelerinize uygulayabilirsiniz.
  • Üzüm, gerçek bir sivilce kurutucu olan üzümden 10-15 tane alarak ezin ve yüzünüze uygulayın. Soğuk olmasına dikkat edin!
  • Yumurta Beyazını günlük olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra temizleyerek kurutmanız yeterli olacaktır.
  • Papatya Çayı hemen hemen her derde deva. Sivilceleriniz için de çay ve kahvenin yerine günde 2-3 bardak papatya çayı tüketebilirsiniz.