Doğal Estetik Nedir?

/ 22 Mayıs 2022 / / yorumsuz
Doğal Estetik Nedir?

Doğal Estetik Nedir?

Doğal estetik nedir? Sorusu için estetik kavramını bilmek gerekir. Doğal estetik kişiden kişiye değişir, ancak gerçekte özünü korur. Fiziksel anlamda yüz veya vücudun estetik bir tedavisi değildir. Özensiz olması ve makyaj yapmaması doğal olduğu anlamına gelmez. Kimisi saç rengi uygulayarak doğallığını kaybederken kimisi de yüzünün şeklini bozmadığı sürece doğaldır.

Estetiğin Doğalı Nedir?

Sorusu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Özellikle son yıllarda estetikte doğal anlayışı ön plana çıkmıştır. Bu nedenle ameliyatın yapıldığını kimsenin anlamadığı ameliyatlar “doğal”dır ve estetik cerrahide başarılı kabul edilir. Sonuçlar doğal kimyanızla uyumludur ve ani değişiklikler veya büyük farklılıklar yoktur.  1980’lerin sonlarından itibaren medikal estetik veya ameliyatsız estetik olarak da bilinen uygulamalar özellikle kadınlar arasında oldukça popüler hale gelmiştir.

Dolgu Tekniği İle Yaş Seçin

Doğal estetik nedir? Sorusu için günümüzde birçok uygulama mevcuttur. Günümüzde cerrahi estetik müdahalelere benzemeyen değişiklikler elde etmek için dolgu teknikleri kullanılabilir. Günlük olarak güncellenen dolgu yöntemi tekniği sayesinde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hem yağ dokusunda hem de insan hücrelerinde bulunan hyaluronik asit dolgu maddeleri, 1 yıla varan etki süresi ile ameliyatsız uygulamalarda iyi sonuçlar elde eden dolgu maddeleridir.

Doğal Estetik Nedir?

Cilt üzerinde yaratıcı etkiye sahip olan somon DNA aşıları, hyaluronik asit ve somon balığı DNA’sı içerir. Hyaluronik asit, kolajen üretimini artırarak cilt altında yenilenmeyi başlatırken, somon DNA’sı cildin daha nemli, yenilenmiş ve pürüzsüz olmasını sağlar. İnsanların en çok yaşlanan bölgelerinden biri olan el ve yüz bölgelerini gençleştirmeyi sağlayan teknikler aynı zamanda çatlak, sivilce ve akne tedavisinde de kullanılmaktadır.

Doğal Estetik Nedir?

Yüz germe ameliyatı en çok ihtiyaç duyulan ve en korkulan estetik ameliyatlardan biridir. İp yüz askı yöntemi cilt sarkmasını önlemek için etkili bir çözüm sunar. Yaklaşık 30 dakika süren uygulamalar ameliyat kesisi gerektirmez ve lokal anestezi kullanılır. Bu teknik dolgu uygulamaları ile kombine edilerek daha etkili sonuçlar alınabilir.

İp yüz askı yöntemi her yaştan insanın kullanabileceği bir tekniktir. Bu teknikle ilgili en önemli şey, uygulamanızı çok geç olmadan çalıştırmaktır. Bu uygulamayı cilt elastikiyetini kaybetmeye başlamadan önce yapmak sonuç açısından oldukça etkilidir.

Saç dökülmesinden kırışıkların giderilmesine kadar birçok alanda etkili olan mezoterapi yöntemleri, soruna yönelik kokteyller sunmaktadır. Çeşitli vitaminler, mineraller, enzimler ve amino asitlerden oluşan bir kokteyl karışımı hazırlayarak mikroenjeksiyon yöntemiyle deri altına enjekte eden bu teknik, yüksek emilim sağladığı için belirgindir.

 PRP

Saç dökülmesini önleyen PRP yüz, el ve saç derisine uygulanır.  Sadece bir tüp diğer kan hücrelerinden ayırarak saf kan için faydalı olabilecek maddeler içerir. Kalan saflaştırılmış PRP malzemesi uygulama alanına kademeli olarak uygulanır. PRP’nin içerdiği faydalı hücreler cilt kalitesini artırır. Cildiniz daha parlak, daha taze, daha genç ve sağlıklı olacaktır. Bazı çizikleri ve çizgileri azaltır. Saç derisine uygulandığında saç kalınlaşmaz veya dökülmez.