Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi ?

/ 19 Nisan 2020 / / yorumsuz
Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi ?

Diyet yapmadan kilo vermek imkansız olarak düşünmeyin. Sağlıklı besinlerden tüketerek de formda kalabilirsiniz. Sadece aşırı karbonhidratlardan uzak durmanız ve yağlı yemeklerden biraz kısarak devam etmelisiniz. Diyet yapmadan kilo vermek için kendi porsiyonlarınızı biraz küçültmelisiniz bu konuda cimri davranmalısınız.

 Sabah uyanır uyanmaz güne su içerek başlayın. Hat da yapabilirseniz bir bardak su içerisine bir iki damla sirke ekleyerek de içebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanızı hızlandırmış olacaksınız. Mutfağınızdaki yememeniz gereken gıdaları atın öncelik mutfağınızı temizlemelisiniz.  Sodyumlu gıdaları, şekerleri, sütlü çikolataları, karbonhidratları atmalısınız. Bunların yerine dolabınızı sebzeler, meyveler, tam tahıllı ürünler ve hafif sindirilecek gıdalardan protein gıdalarından beslenecek şekilde bir alışveriş listesi yaparak doldurmalısınız. Sabah uyandınız ve kahvaltı yapmadan önce İki çay kaşığı çemenotu tohumunu bir gece önceden suda bekletin ve ardından süzdükten sonra sabah bu su karışımını içiyorsunuz. Bu tohum metabolizmanızı harekete geçirerek daha fazla çalışmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda toksinlerin atımı daha kolay olacaktır. Yeme sürenizi uzatın daha yavaş ve sakin yeme konusunu alışkanlık haline getirin. Yemeği ne kadar uzun çiğnerseniz o kadar az kalori alır ve kilo kontrolünü sağlamış olursunuz.  Çiğneyerek doygunluk sinyaline daha kolay erişir ve daha az yemek tüketmiş olursunuz.

 Kendinize yeme ve besin olarak düşük kalorili besinler seçerek, düşük kalorili meyveler ve sebzeler, çok yağlı ve kalorili besinlerden uzak kalarak, düşük kalorili besinler den fazla tüketilmeliler. Her gün en az 3 çeşit sebze ve üç çeşit meyve tüketmeye çalışmalısınız. Böylece vücuda yeterince vitamin, mineral aldığınızdan şüphe etmemiş olacaksınız. Market ürünleri olan  ve sebze suları, enerji içecekleri, kola ve şekersiz kola gibi ürünler kilo vermenize engel olacağından hayatınızdan onları çıkarmalısınız