Detoksun Faydaları Nelerdir?

/ 12 Nisan 2020 / / yorumsuz
Detoksun Faydaları Nelerdir?

Birçok kişi detoks sularını hazırlarken zayıflayacağından o kadar emindirler ki aslında bu algı yanlış. Neden derseniz yemenize dikkat etmediğiniz sürece yapılan tüm diyetler ve detokslar işe yaramaz. Aynı zamanda detoksu sadece zayıflamak olarak görmeyin. Detoks suyunda birleşen limon ve zencefil tarçın gibi vücuda yaralı olanları detoks suyunda olduğundan sağlığımıza da faydaları vardır. Örnek verecek olursak detoks suyunda bulundurulması gereke tarçın kan şekerini düzenleyerek insülin direncini yükseltir. Buna bağlı olarak da bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasında önemli rol oynar. Bu sayede hastalıklara karşı daha dirençli bir vücuda sahip olursunuz. Özellikle kış aylarında gribe yakalanma riskini minimuma getirir ve daha haf atlamanız konusunda destek olur.

Detoksun yararları oldukça bunlardan biri: cildi temizler yeniler onarır. Daha parlak ve canlı bir görünüm elde etmiş olursunuz. Saçları dökülenler özellikle bunu uygulamaları gerekiyor. Saç dökülmelerinde onarımları konusunda faydasını birçok kişi görmüştür. Vücut da oluşan zararlı atıkların dışarı atılmasını sağlar. Kendiniz daha enerjik ve sağlıklı bir vücut olarak iyi hissetmenize olanak sağlar. Bağırsaklar iyi çalışıyor ise bu rahat nefes alıp vermenizi de etkiliyor. Yani detoks burada da etkisini göstererek daha rahat nefes alıp vermenize yardımcı olur. Saçlarda olan tüm şikayetler uzamaması oluyor işete burada detoks suları devreye giriyor. Düzenli tüketimde saçlarınızın daha gür ve uzamış olduğunu fark edeceksiniz.

Kısacası detoks suyunu hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Zayıf kalın ve sağlıklı kalın. Haftada sadece kez kullanılması önerilmiştir. Fazlası böreklerde ve bağırsaklarda rahatsızlık yaratabilir bu açıdan dikkatli olmalısınız. Diyetle birlikte kullanılmasında bir sakınca yok tüketebilirsiniz sadece gün içerisinde 2,5 litre su tüketmeyi  unutmamalısınız.