DetoFit Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

/ 25 Temmuz 2020 / / yorumsuz
DetoFit Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ile de popüler diyet mevsimi de yaklaşmış oluyor. Kışın alınan kiloları vermek için birbirinden farklı diyet programlarına bakıyor fakat bir türlü ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sosyal medyada karşımıza çıkan diyet programları fazlaca karşımıza çıkmakta. Bu açıdan da detoks yapmak gerekir. Kısa süre zarfında fazlalıklardan kurtulabileceğiniz ve bunun yanında birçok fayda da sağlayabilecek detoks ile destekleyebilirsiniz.

Egzersiz ve Meditasyon

Egzersiz ve meditasyon, sağlıklı bir vücuda sahip olmaya destek olur. Egzersiz terlemenize ve terleme cildiniz ile de toksinleri serbest bırakmaya destek olur. Meditasyon ise zihninizi boşaltmanıza ve stresi azaltmanıza destek olur. Hasarlı bir zihin, bedensel bedenin zayıf bir şekilde fonksiyon görmesine sebep olabilir.

Diyet ve Su

Vücudunuzu zehirlemek, yalnızca engellemekten çok, aynı zamanda yemiş olduğunuz besinlerle de alakalı bir durum. Sağlıklı bir diyet sonrası da uzun bir yol kat edebilirsiniz. Ayrıca sarımsak, limon, brokoli filizi, mung fasülyesi ve çiğ sebze gibi detoksifikasyona yardımcı olan çok sayıda gıdalar var.

Su muhtemelen detoks için en değerli olan şey. Vücudunuzun tükürük üretmek, terleme yapmak ve atıkları uzaklaştırmak gibi fonksiyonları sağlamak amacıyla suya ihtiyacı vardır. Şayet ki suyu sıkıcı bulan insanlardan biriyseniz, suyunuza limon veya salatalık ekleyerek de içebilirsiniz.

Tam bir vücut detoksu, toksinlerin vücuttan atılmasına fayda sağlayan her organa yarayan adım adım bir işlemdir. Program kolon, karaciğer ve böbreklerinizi temizlerken zararlı organizmaları, kimyasalları ve toksik metalleri uzaklaştırmaya yardım eder. Kolon temizliği, vücut temizleme için önemli bir parçasıdır.

DetoFit 21 Nedir?

Detofit son dönemlerin oldukça fazla olan 21 günlük bir detoks programıdır. Detofit 21 programı arındırıcı bitki çayı, ara öğün olarak da detofit shake, 21 günlük beslenme kartı, 21 günlük egzersiz kartları ve kilo takip kartı gibi detoks yapmanızı kolaylaştıracak çözümleri vardır. Şayet ki siz de yaza hazır değilseniz, detofit tercih edebilirsiniz.