Deniz Yosunu Ekonomik Bir Gençlik İksiridir

/ 8 Ağustos 2019 / 59 / yorumsuz
Deniz Yosunu Ekonomik Bir Gençlik İksiridir

Sağlıklı yaşam tarzı taraftarları, tüm hastalıklar için her derde deva arayışı içindedirler. Bazıları spor, bazıları ise her türlü diyet takviyeleri koşuşturmacasındadır. Bununla birlikte deniz yosunu faydaları birimlerce de bilinmektedir. Deniz yosunu, biyolojik saati durdurarak yaşlanmayı yavaşlatır. Kişi daha az hastalanmaya başlar. Kendisini daha zinde ve daha iyi hisseder. Peki, deniz yosunu neden bu kadar olumlu etki yaratıyor?

Besin Zenginliği

Deniz Yosunu terimi, denizin derinlerinde olan, yalnızca kıyı sularında gelişen, ışığa ihtiyaç duydukları bitkilerin biyolojik sınıfı anlamına gelir. Aksi takdirde büyüme ve fotosentez bozulur. Bitkilerin rengi yere bağlıdır. Yeşil, kırmızı ve kahverengi deniz yosunları gölgelerden gelirler.

Çoğu zaman, ilk önce bileşimdeki çok sayıda maddenin içeriği nedeni ile tüketilirler. Yeşil deniz yosunları ise çeşitli eser elementler bakımından zengin ve sağlık için değerli asitler barındırır.

  • Folik
  • Askorfobik
  • Pantotenik vb.

En değerli bileşene ise iyot denir. Her 100gr deniz yosunu için 800 ila 1000mg arasında değere sahiptir. Troid bezini korumak için en iyi besin takviyesidir. Eğer deniz yosunlarının tadı ve kokusuna karşı hoşgörüsüzlüğünüz varsa deniz yosunu tableti tercih edebilirsiniz.

Bu arada bu tür biyolojik katkıların arkasında kilo vermek ve iştah azaltma özelliklerini de içerisinde barındırmaktadır. Bir tokluk hissi veriyor. Açıklanan etki, fazla yemek yemeyi ortadan kaldırıyor.

Vücuda Spesifik Etkileri

Deniz yosunları gençlik sürecini uzatır ve iç sistemler üzerindeki karmaşık etkilerden uzak tutarak refahı arttırır. En güçlü özellikleri:

  • Antibakteriyel
  • Anti-enflamatuar
  • Normalleştiren
  • Anti-kanser

Vücuda düzenli deniz yosunu alımı ile ne ağır tuzlar ne de radyonüklidler kalmaz. İç sistemlerde, zehirlenmeye alışkın olan tüm fazlalıklardan kurtarır. Kan basıncı ve immünoglobulin üretimi normalleşir.

Deniz yosunları banyo suyuna eklenirse vücut üzerinde eşit derecede faydalı bir etkiye sahip olur. Optimum tekli miktar 100gr’dır. Denizin derinliklerinden alınan kurutulmuş deniz yosunları özel tuz ile beraber ılık suya yerleştirilir. Üç dakika bekledikten sonra hazırladığınız suyla banyoya girebilirsiniz. Deniz yosunlu tuzlu su cildi temizler, daha elastik ve sağlıklı görünmeyi sağlar. Banyodan sonra ayrı bir duş almanıza gerek yoktur.

Metabolik süreçleri ve yağların parçalanmasını optimize etmek için etkilidir. Olumlu etki sadece birkaç tedaviden sonra fark edilebilir hale gelir. İnceliklerini ve nüansları olduğu gibi kendi başına deniz yosunları içerisinde barındırır.