Cinsel Enerjinizi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler 

/ 10 Ocak 2022 / / yorumsuz

Cinsel Enerjinizi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler 

Cinsel Enerjinizi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler Dünyanın oluşumundan beri, canlılarda, doğanın gereği cinsel dürtüler bulunur. Üreme odaklı yaşam olgusu, bu duyguları hep ön planda tutar. O yüzden insanlarda cinsel hayat hep önemli olmuştur. İnsanlar cinsel yönelimleriyle, cinsel tercihleri ve cinsel hayatlarıyla duygusal bir dünya yaratmışlardır. Aşk, evlilik hayatları bu şekilde ortaya çıkmıştır. İnsanların cinsel performansları tabiki her zaman istedikleri gibi olmayabilir. Zaman zaman en üst noktalarda olan bu güç zaman zaman en alt noktalarda olabilir. Cinsel enerjinizi arttırmak için yapmanız gerekenler aslında çok da zor olmayan bir yaşam tarzını benimsemektir.

Stresten Uzak Durun 

Stres her türlü hastalığa davetiye çıkaran bir duygu durumudur. Cinsel enerjinizi de alıp götürebilir. Stres sırasında, sinir sisteminiz uyarılır ve bu uyarılma çeşitli hormonları harekete geçirir. Stresli zamanlarda prolaktin, kortizol, testosteron hormonları seviyelerinde, çeşitli değişiklikler görülebilir. Bu değişiklikler, hem duygusal hem cinsel hayatınızı etkiler. stresten uzak durmaktır.

Sağlıklı Beslenin, Spor Yapın 

Beslenme ve sporun sağlık için ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Cinsel performans için de bir o kadar önemlidir. Düzenli ve dengeli beslenmek, afrodizyak besinler yemek cinsel gücü doğrudan etkiler. Ayrıca düzenli yapılan spor, hormon seviyelerini olumlu yönde etkiler. Dinç kalmayı sağlar. Spor esnasında salgılanan mutluluk hormonu, sinir sistemini olumlu yönde etkiler. düzenli beslenme ve spor yapmaktır.

Korkularınızı Yenin 

Cinsel tabular ve korkular, cinsel performansı doğrudan etkilerler. Erkeklerde erekte olamama, kadınlarda kasılma, kuruluk, vajinismus gibi sorunların ana kaynağı bu korkulardır. Bu tür sorunlarınızdan kurtulmak için, partnerinizle duygusal bir bağ içinde olun. Karşılıklı anlayış içinde birbirinize yaklaşın. Eğer cinsel problemlerinizi çözemezseniz mutlaka bir uzmandan yardım alın.

Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun 

Cinsel gücün en büyük düşmanı alkol, sigara vb. sağlığa zararlı maddelerdir. Erkeklerde cinsel gücü doğrudan etkileyen bu maddeler, kadınlarda da isteksizlik, orgazm sorunları yaratabilir.  kesinlikle kötü alışkanlıklardan uzak durmaktır.