Cilt Lekeleri Kapatmanın Püf Noktaları

/ 15 Temmuz 2019 / / 1 Yorum
Cilt Lekeleri Kapatmanın Püf Noktaları

Kadınların güzelliğine gölge düşüren önemli problem olan cilt lekeleri nasıl kapatılır, bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Cilt lekelerini kapatmanın püf noktalarını sizlerle paylaşarak cilt lekelerinizi kolaylıkla kapatabileceksiniz. Cilt lekeleri kapatmaya başlamadan önce temiz cildimize güneş koruma faktörlü bir nemlendirici ile nemlendirmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Nemlendiricimizi yüzümüze sürdükten sonra cilt lekemizi kapatmak için öncelikle fondöten uygulamamıza geçiyoruz. Fondötenimizi yüzümüze makyaj süngeri yardımıyla uyguluyoruz. Fondötenimizi yüzümüze uyguladıktan sonra sıra bölgesel olarak kapatmak istediğimiz cilt lekemizin üzerinde çalışmaya geldi.

Bu aşamada dikkat edeceğimiz en önemli kural, fondöteni nasıl ten rengimize uygun seçiyor isek kullanacağımız kapatıcımızın da kesinlikle ten rengimize uygun seçmeliyiz. Ancak cilt lekemiz çok koyu ise cildimize bir iki ton koyu bir kapatıcı kullanmanız uygun olabilir. Bu püf noktayı da sizlerle paylaştıktan sonra makyaj uygulamamıza geçebiliriz.

Kapatıcımızı elimize alarak cilt lekemizin üzerine fırça yardımıyla uyguluyoruz. Cilt lekelerimizin olduğu bölgede fırça yardımıyla küçük dokunuşlar yaparak cilt lekelerimizi kapatmış olduk. Şimdi cilt lekelerimizi kapatmak için uygulamamızın son adımına geçiyoruz.

Yüzümüze uyguladığımız fondöten ve kapatıcımızı sabitlemek için şeffaf pudra kullanacağız. Yüzümüze uyguladığımız kapatıcı bölgelere fırça yardımıyla şeffaf pudrayı hafif bir şekilde uyguluyoruz ve cilt lekelerimizi bu şekilde kapatarak pürüzsüz bir cilde sahip olabiliyoruz. Cilt lekelerini kapatmanın püf noktalarından bahsettikten sonra bir uyarıda bulunmamız siz okurlarımız için faydalı olacaktır. Sivilce lekelerinizi, güneş lekelerinizi kapatmaya çalışırken yapılan en büyük hata fondöten uygulamaktır bu uygulama sonrası cildiniz oldukça kötü bir görünüme sahip olacaktır. Bunun için kesinlikle cilt lekelerini kapatmak için cildinize yoğun fondöten kullanmayınız. Bayanların yaptığı en büyük yanlıştan da bahsettikten sonra cilt lekeleri artık bayanların korkulu rüyası olmaktan çıkacak ve bayanlar kolaylıkla cilt lekelerini bu uygulama ile kapatabilecek.

Cilt Lekeleri Kapatmanın Püf Noktaları (1 Yorum)

  1. yararlı olmuş ama biraz daha detaya girseydiniz güzel olurmuş elinize sağlık güzel makale yararlı