C Vitaminin Cilde Olan Faydaları

/ 21 Temmuz 2020 / / yorumsuz
C Vitaminin Cilde Olan Faydaları

Vücut sağlığı da cilt açısından da oldukça etkili olan bu vitamin cilt bakımında özellikle yaşlanmaya oldukça fayda sağlayan vitaminler arasında yer alır. Pek çok formda geliştirilen ve kozmetikte ham madde olarak kullanılan C vitamini oldukça faydaları vardır.

Anti Aging Bakımda C Vitaminin Önemi

Hollywood starlarının güzellik sırlarından biri olan C vitamini, cilt bakımında olumlu başarılar sağlamaktadır. Cildi gençlik ve enerji veren C vitamini içeren ürünler cilde derinlemesine cilde nem kazandırır. Suda çözünen vitaminlerden biri olan C vitamininin faydaları:

• Cilt hasarlarını azaltmaya destek olur. C vitamini dış faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan zararlı olanları gidermeye destek olur. Cildi daha canlı bir görünüm sağlar.

• Kolajen üretimine yardımcı olur. C vitamini içeren ürünler, kolajen üretimine yardımcı olur. Cilde aydınlık, sıkılık vermeye çalışır ve güzel bir görüntü ortaya çıkarır. Özellikle yaşlanmaya oldukça fayda sağlayan bakım yapıyorsanız C vitamini içeren ürünleri bakım rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

• Göz altı morluklara iyi gelen C vitamini içeren ürünler, göz altı morluk görünümüne karşı bakımda oldukça olumlu etki eder. Göz altı morluk görünümü sıkıntısına da sahipseniz cildinizin bakımını C vitamini içeren ürünlerle rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

• Yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir. C vitamini içeren ürünler, yaşlanmayı geciktirici bakımda oldukça olumlu etkilidir. Şayet ki cildinize anti aging bakım uygulamak, C vitamini içeren ürünleri de kullanabilirsiniz.

• Cilde esneklik kazandırmaya fayda sağlar. Cildin zamanın etkisiyle esnekliği azalır. C vitamini içeren ürünler cildi ideal esneklik oranını ulaştırmaya çalışır ve cilt gerginliğini azaltmaya yardımcı olur.

Cildinize yapacağınız C vitamini bakımı ile yukarıdaki bahsetmiş olduğumuz c vitaminlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca cildinizi içten desteklemek için de doğal C vitamini içeren gıdaları kullanabilirsiniz. C vitamininden fazla olan besinlere; maydanoz, yeşilbiber, turunçgiller, kuşburnu, kırmızıbiber, portakal, greyfurt, çilek, kivi, brokoli, brüksel lahanası, domates, kavun, patates, ıspanak örnek gösterilebilir.