Buz küpünün Faydaları

/ 28 Kasım 2020 / / yorumsuz
Buz küpünün Faydaları

Buz küpünün cilde faydaları buz küpleri cilde oldukça fazla faydaları ile gündemde. Sivilceleri geçirmekten, aknelere, cilde parlaklık verme konularında güneş yanıklarını iyileştirmeye birçok fayda sağlıyor. Sizlerde evlerde bu pratik uygulama ile cildinize fayda sağlayabilir ve daha bakımlı görünebilirsiniz.

 Buz küpünün Faydaları

Sağlıklı ve daha canlı bir cilt için buz küplerini günlük bakımlarınıza ekleyebilirsiniz. Soğuk kompleks cildi sıkılaştırmaya destek olur, kırışıklıkları ve erken yaşlanmaya engel olur. Ayrıca büyük gözenekleri azaltır ve ciltteki fazla sebum üretimini en aza indirmeye de destek olur.

Sabah yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra, ince bir havluya geçirilmiş buz küpleriyle cildinizi ovalayın. Bunu buz küpleri eriyene kadar yapın ve daha sonra kurulayıp nemlendiricinizi uygulayın.

Sivilcelerin Geçirir

Henüz çıkmakta olan bir sivilceniz varsa buz küpleri ile soğuk kompres uygulayın cilde buz küpleriyle yapılan soğuk kompres uygulaması, ciltteki kan dolaşımını artmasına olanak sağlar. Ayrıca açık gözenekleri küçültmeye, sivilcelerin sebep olduğu iltihabı ve ağrıyı azaltmaya destek olur.

Güneş Yanıklarını İyileştirir

Güneş yanığını hızlı bir şekilde tedavi etmek için buz küpleri harikadır. Fakat ki aloe vera buz küplerini bir arada kullanmanız sizin için yarar sağlar. Aloe vera, güneş yanığı ile beraber kullanıldığında ise hafifletebilecek yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Göz Altı Torbalarını Toparlar

Gözlerin altında koyu halkalar varsa deneyebileceğiniz hızlı bir tedavi buz küpleri olacaktır. Hem salatalık hem de gül suyu buz küpleri göz altı torbalarının toparlanmasına yardımcı olacaktır.  Soğuk kompres, fazla yorulmuş olan görünümlü gözlerin görünümünü önemli ölçüde iyileştirir.

Yüz Temizleyicisi Görevi Görüyor

Evde yüz temizleyici buz küpleri uygularken salatalık suyu ve baldan yararlanabilirsiniz. Salatalık cilt için yatıştırıcı, bal da en iyi doğal nemlendiricilerdendir. Buz küpleri kullanırken, cildinizde çok uzun süre tutmayın. Buz küplerini doğrudan yüzünüzde temas etmeyin. Cildin altındaki hassas kılcal kan damarlarının kırılmasına ve aynı zamanda donmasına sebep olabilir. Buzları her zaman temiz bir bez işle temas etmeniz daha çok fayda sağlar tavsiye edilir. Buz küpünün cilde faydaları buz küpleri cilde oldukça fazla faydaları ile gündemde. Sivilceleri geçirmekten, aknelere, cilde parlaklık verme konularında