Burun Estetik Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler      

/ 10 Ocak 2022 / / yorumsuz
Burun Estetik Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler      

Burun Estetik Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler      

Burun Estetik Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler Burnun estetik görüntüsü açısından ya da bir sağlık probleminin düzeltilmesi için yapılan operasyonlara burun estetiği yani rinoplasti denir. İnsanlar her ne kadar operasyon sürecinden korksa da asıl operasyon sonrası önemlidir. Ameliyat yapılırken kişi baygın olacağından herhangi bir şey hissetmez fakat ameliyat sonrası oldukça önemlidir.  vardır. Bu bilgileri bilerek ameliyat olmanız sizler için daha kolay olacaktır.

  • 18 Yaşından Önce Yaptırılmamalı:Sağlık için yapılan estetikler haricinde kişinin kendi isteğğiyle yapılan estetikler 18 yaşından önce yapılmamalıdır.  İnsanlar nasıl büyüyüp gelişiyorsa burun da aslında büyüyüp değişen bir duyu organıdır. Hem şekli hem de iç yapısı zamanla değişir. Bu yüzden 18 yaşından önce estetik yaptırılmamalıdır.
  • Burnunuzda Dolgu Varsa Doktor Ameliyatı Erteleyebilir:Burun ameliyatı olmak isteyen birçok kişi muayne olmak için hastaneye gittiğinde doktor eğer ki burunda dolgu görürse ameliyatın süresini uzatır. Bu yüzden eğer ki burnunuzda dolgu varsa bir süre dolgunun etkisini gidermesini beklemeniz gerekebilir.
  • Ameliyat Sonrası Bakım Süreci Oldukça Önemlidir:Burun estetik ameliyatı için bilinmesi gerekenleriçerisinde burun estetik operasyonundan sonraki süreç tamamıyla size bağlıdır. Sürekli burnunuza dokunursanız şekli bozulabilir. Ya da bantları çıkarmaya çalışırsanız da şekil bozukluğu yaşanabilir.

Estetik Burun Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 1 hafta boyunca ağır sporlardan uzak durulmalı.
  • Fark etmeden bir darbe alınabilecek her türlü aktiviteden uzak durulmalı. Örneğin;kucakta bebek taşımak.
  • Bol bol su içilmeli.
  • Doktor kontrolü kesinlikle aksatılmamalı.
  • Doktorun verdiği ilaçlar ve kremler düzenli olarak kullanılmalı.
  • Derine dalmadan, kafa suyun üzerinde olacak şekilde denize ya da havuza girebilirsiniz.
  • Yüz üstü yatmaktan kaçının.

Tüm bu maddeleri yerine getiriyorsanız operasyon olmanızda bir sakınca yoktur. Doktor kontrolüyle birlikte ameliyat olabilirsiniz. Aynı şekilde burun estetik ameliyatı için bilinmesi gerekenler arasında son olarak yanık tenle ameliyata girmemek de vardır. Yüzdeki morluklar, şişlikler, ödemler inene kadar güneşte fazla durmamak doğru olacaktır. En yakın estetik doktorundan randevu alarak siz de estetik operasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tavsiye

Muz Çay ile Zayıflayın