Bebeklerde Kişisel Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

/ 15 Nisan 2022 / / yorumsuz
Bebeklerde Kişisel Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebeklerde Kişisel Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebeklerde Kişisel Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ? sağlıklı bir şekilde büyümesi için bebek bakım ürünlerine ihtiyaç duyulur. Bu ürünleri seçerken bebeğinizin hassas cilt yapısını göz önünde bulundurmanız gerekir.  Merak edenler için şöyle özetlenebilir ;

  • Paraben ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmelidir.
  • Doğal içeriğe sahip ürünler seçilmelidir.
  • Tercih edilecek ürünün pH değeri 7,5 olmalıdır.
  • Bebekler için özel tasarlanmış göz yakmayan ürünler satın alınmalıdır.
  • Parfüm ve boya içerikli olmamalıdır.
  • Aynı zamanda ürünün alerjen madde içermemesi de oldukça önemlidir.

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir ?

Bebek bakım ürünleri , geniş bir ürün skalasına sahiptir. Alt değiştirme matlarından banyo ürünlerine kadar çok sayıda bebek bakım ürünü mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılan bakım ürünleri ise şöyledir;Bebek şampuanları,vücut losyonları,bebek yağları, pişik kremleri,ıslak mendiller,bebek tırnak makasları,küvet,özel tasarlanmış saç fırçaları ve daha birçok ürün çeşidi bulunmaktadır.

Bu ürünlerin fiyatları ise seçilen ürünün markasına , özelliğine , hangi amaçla kullanılacağına ve ürün içeriğine göre farklılık gösterir. Bebeklerde kişisel bakım ürünleri seçerken nelere dikkat edilmeli diye düşünenler için fiyattan ziyade, bebeklerinin nazik cilt yapıları baz alınarak ürün seçilmelidir. Çünkü; bebekler her zaman özel bir bakıma gereksinim duyarlar.

Neden Bebek Bakım Ürünleri Kullanılmalıdır ?

Bebekler için üretilmemiş olan ürünler , bebeklerin ciltlerin alerjik reaksiyonlara neden olabilirler. Bu yüzden kimyasal madde içermeyen , doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir. Özellikle pişik kremleri , en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Annelerin sıklıkla karşılaştığı pişik sorunu, bebekleri fazlasıyla huzursuz eden bir durumdur. Bu sorun doğru bir pişik kremi tercihi ile önlenebilir. Yaygın kullanılan Bebek Sarılık Belirtileri Nelerdir? diğer ürün ise nemlendiricilerdir. Bebeklerin hassas ciltlerinin nem dengesini korumak önemli bir konudur. Düzenli nemlendirici kullanımı ile bebeklerin ciltleri, dış etkenlere karşı korunmuş olur. Nemlendiriciler zararlı güneş ışınlarına karşı da ayrıca koruma sağlayan ürünlerdir.

Bebek banyolarının en önemli unsuru ise göz yakmayan şampuanlardır. Bebek şampuanları, bebeklerin cildine zarar vermeyecek şekilde formülize edilmiştir. Ve her bebeğin rahatça uykuya dalmasını masaj yağları da en çok kullanılan ürünler arasındadır. Aynı zamanda dış dünyaya uyum sağlamaya çalışan bebeklerin, sakinleşmesine de yardımcı olurlar.  hangi içeriklere sahip ürünler tercih edilmeli , derinlemesine araştırılmalıdır.