Ayrık Otu Bitkisi Zayıflatır Mı?

/ 20 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Ayrık Otu Bitkisi Zayıflatır Mı?

Ayrık otunun zayıflamaya etkisi

Yabani ve otsu bir yapıya sahip olan ayrık otu bitkisi vücut iltihabı ve kanı temizlemesinden cilt hücrelerinin yenilenmesine, prostat etkilerinin hafiflemesine ve ağrıların dinmesine kadar pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Bu denli faydalı etkilere sahip olan bitki akıllara ayrık otu zayıflatır mı sorusunu da getirmektedir.

Ayrık otu zayıflatıyor

Bitkinin doğrudan zayıflamaya etkisi olmasa da uyguladığınız diyet programı ve spor etkinliklerine destekleyici olarak ayrık otu bitkisinin çayını günde 1 veya 2 kez tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Zayıflama sürecini daha kolay destekleyeceğiniz ayrık otu çayı diüretik etkisiyle vücuttaki yağ hücrelerinin parçalanarak idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Düzenli olarak tükettiğinizde ise vücudun gün içerisinde daha aktif olduğunu gözlemleyebileceğiniz gibi kilo kaybıyla da kendinizde farkı fark edeceksiniz.

Güçlü idrar söktürücü özelliğiyle vücutta su kaybı yaşanacağından gün içerisinde bol su içmeniz tavsiye edilir. Aşırı tüketimi ishale yol açabilir. Gebelik döneminde ve gebelik ihtimali ulunan kişilerin bitkiyi kullanması önerilmez.

Ayrık Otu Çayı Nasıl Yapılır

  • Yarım litre su
  • 2 yemek kaşığı kadar kuru ayrık otu
  • Limon dilimleri

Çayın Hazırlanışı

Bir demlik içerisine ayrık otu itkisini ekleyerek ocakta kaynattığınız yarım litre suyu dökün ve demlenmeye bırakın. İster fincanınıza alırken ister demlenme sırasında demlik içerisine hoş bir aroma vermesi açısından limon dilimleri ekleyerek çayı ılık şekilde günde 1 veya 2 fincan tüketebilirsiniz.