Ayaklarınızdaki Ölü Deriden Nasıl Kurtulabilirsiniz

/ 1 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Ayaklarınızdaki Ölü Deriden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Hepimiz hayatımızın bir zamanında ayaklarımızdaki ölü deri sorunu ile uğraşmak zorunda kaldık. İster ayaklarınıza dikkat edin, ister düzenli pedikürler yapın ve onlara bakmayı biraz geciktirirseniz; ölü deri problemi ile karşılaşırsınız. Ayaklarınızdaki ölü ciltten kurtulmak için sizlere bazı tavsiyelerimiz var hadi buyrun!

Ayaklarınızdaki Ölü Deriden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Uzmanlara göre, banyolarda ve duşlarda ve egzama ve sedef hastalığı gibi cilt sorunlarında ayaklarınızı düzenli olarak sıcak suya maruz bırakmak da dahil olmak üzere ayaklarda kuru cilt için pek çok potansiyel nedenler mevcut. Kış mevsiminde ise düşük nem ve sıcaklık seviyeleri nedeni ile de ayaklarınızın kurumasına sebep olabilir. Ayaklarınızın üstündeki bu sinir bozucu kuru, soyulmuş cildi yönetmek ve kurtulmak için bazı tavsiyelerimiz var hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayak Banyoları: Bir küvete veya kovaya ılık su doldurun ve 1,2 damla nemlendirici yağ ekleyin. Argan yağı tavsiye edebilirim sizlere harikadır. Bu yöntem ayaklarınızı hem nemlendirecek hem de günün yoğunluğunu azaltacak.

Peeling: Yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmak için peeling yaptığınız gibi, ayaklarınıza da peeling uygulayın. Satın alacağınız bir ürünü, ölü cildi nazikçe çıkarmak ve yumuşak cildi ortaya çıkarmak için topuklarınıza, ayak parmaklarınıza ve ayaklarınızın yanlarına sürün.

Nemlendirin: Ölü cilt hücrelerini yok etmiş olabilirsiniz, fakat işiniz tam olarak bitmedi.  Özellikle ayaklarınız için yapılmış nemlendirici bir ürünü kullanmak ve ayaklarınıza kaybettiği nemi kazandırmak; kuru cilt ve çatlamaları yok olmasına olanak sağlar.

Ayakkabı Seçimi: Yürürken ve koşarken tabanda ve topuklarda sürtünme, kuruluğun artmasına sebep olabilir. Ölü cildin oluşmasını engellemek için her zaman nemi emen çoraplarla birlikte uygun ayakkabı giymeye daha çok özen gösterin.