Alındaki Kırışıklıkları Giderme Doğal Yöntemler

/ 27 Haziran 2019 / / yorumsuz
Alındaki Kırışıklıkları Giderme Doğal Yöntemler

Genç ve dinamik bir yüze sahip olmak isteyenleri en çok rahatsız ve tedirgin eden konulardan bir tanesi alındaki kırışıklıklardır.

Zamanın karşı koyulamaz izleri 20 yaşını geçen çoğu insan bu üzücü gerçekle yüz yüze gelecek.

Peki bu gerçekle nasıl daha geç tanışabiliriz ?

Yaşam Tarzı Cilt sağlığının korunması için Alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır. Bu alışkanlıklar genel sağlığı olumsuz etkilerken yanı sıra cilt sağlığınıda etkiler.

Sebze ve Meyve Tüketimi Beslenme düzenimize de değinerek Yeşil sebzeler ve renkli meyvelerde sürekli olarak tüketilmelidir.Yeşil sebzeler yaşlanma belirtilerini azaltarak ciltteki serbest radikaller ile toksinlerin temizlenmesini sağlar.

Vücüt Susuz Kalmamalı Yaşam kaynağımızın vazgeçilmezi olan suyun iyi bir nemlendirici de olduğunu ve insan bedeninin büyük kısmının su olduğunu unutmayınız.

Vücudunuzu susuz bırakmamalı ama yüzünüzü de sık sık yıkamamalısınız. Cildimizin kendi kendini yağlama mekanizması bulunmaktadır. Bu yağ cildimiz için doğal bir bakım demektir. Sık sık yüz yıkanması bu yağın uzaklaştırılmasını ve yüzde kırışıklıkların oluşumuna neden olur.

Güneşte fazla kalmayın Birçok uzman güneşin cildi yıpratıcı etkisinde olduğuna hemfikir. Güneş altında çalışmak zorunda kalıyorsanız mutlaka cildinize uygun bir güneş kremi veya losyonu kullanmalısınız. Güneşe çok maruz kalırsam sağlam kemiklere sahip olurum fikri yanlıştır. Profesörler bu konuda 15 ila 20 dakika elimizin ve yüzümüzün güneşle temasının yeterli olacağını söylüyor. Fazla güneş ayrıca cilt kanserine davetiye çıkarmaktadır. Özellikle açık cilt rengine sahip kişiler güneşe karşı daha hassaslar. Buna bağlı olarak güneşte gözlerin kısılarak bakılması söz konusudur. Bu da, kasların ve kaslara bağlı deriyi kendine doğru hareket ettirir.

Masaj

Çinlilerin keşfettiği, parmaklarımızın uçlarıyla yapılan masajlar, cildin yaşlanma ve kırışma sürecini yavaşlatır.

Başınızı dik tutun.

Baş parmaklarınızla başınızın arkasına doğru bastırın ve diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun.

Baş parmağınızın hizasına doğru şekilde baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturun.

Parmaklarınızı serbest biçimde bırakın ve aynı egzersizi günde üç kez tekrarlayın.

Bu egzersizi haftada üç kez yapın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.