Erkekler Kadınlara Nasıl Aşık Olur

/ 28 Aralık 2018 / 2.112 / yorumsuz
Erkekler Kadınlara  Nasıl Aşık Olur

Aşk nedir sorusunu belki de yüz kişiye sorsak yüz farklı cevap alırız. herkesin aşk tanımı farklıdır. Bu yüzden aşık olma stili de farklılık gösterecektir. Kimi erkek kadını ilk gördüğünde gözüne güzel geldiği için anında aşık olduğunu belirtir. Kimisi de aşkın varlığına bile inanmaz. Aşk göreceli kavramdır. Ama aşık olmak zamanla olacak şeydir. Bir erkek bir kadını gördüğünde etkilenebilir, o kadından hoşlanabilir. Bu gibi durumlar normale indirgenmiş konulardandır. Aşık olmanın evresi vardır. İkili ilişkilerde kolay etkilenen taraf genellikle erkek tarafı olmuştur. Ama bu etkilenme ilk başta kesinlikle aşk değildir. Peki erkekler kadınlara nasıl aşık olur? Bir erkek bir kadını gördüğünde ilk olarak görünüşünden etkilenir. Erkek görünüş konusunda kadınlardan daha acımasız ve gamsız davranabilmektedir.

Çoğu insanın dilinden düşürmediği ‘bu kadın bu adama nasıl bakar?’ sorusu bahsettiğim acımasızlık durumunu açıklayacaktır. Etrafımızdaki insanlardan bu tür sözler hep duymuşuz hatta kendimiz de söylemişizdir. Güzel denilen kız çirkin denilen erkekle bir arada olabilmektedir. Ama hiç duyulmayan bir laftır ‘bu adam bu kızla nasıl olur?’. İşte bu konuda erkek acımasızdır. İlk başta etkilendiği şey kadının görünüşüdür. Kadına ilk notunu o an verir erkek. Ama kadın ne kadar güzel olursa olsun ilk görüşte aşk oluşmaz. O kişinin aşık olduğunu zannetmesi sadece kadından etkilenmesinin bir sonucudur.

Erkek iyi not verdiği kadının dikkatini çekmeye çalışır. Türlü zahmetlerden sonra kadın ve erkeğin bir araya geldiğini düşünelim. Bir birliktelik, bir paylaşım meydana gelmiş durumdadır. Erkek bu evrede kadını daha yakından tanır. Düşünce yapısının ne olduğunu, zevkleri, hoşlandığı şeyler ve daha bir çok konu… Erkek bunları öğrendikçe kadını tanır ve düşüncesi buna göre şekillenir. Örneğin erkeğin çok sevdiği bir filmi kadın da seviyorsa ve bu konu üzerinde bir tartışma ortamı açıldıysa erkeğin bakışı kadına karşı çok değişir. Aşk tanıdıkça ortaya çıkar. Erkekler bazen görür, beğenir, konuşur, anlaşır ve sonrasında aşık olur. Ama bazen güzelliğin de önemli olmadığı noktalar vardır. Aşk gözüyle, sevgili gözüyle bakmadığı bir kadına bile aşık olabilir bir erkek. Kadının onu ne kadar etkilediğine bağlıdır olay. Yani erkeği aşık eden görüntü değildir düşüncelerin uyuşmasıdır. Erkek etkilendiği kadını beğenir ve etkilendiği kadına aşık olur.