Yüzde Oluşan Delikler Nasıl Tedavi Edilir

/ 2 Ocak 2021 / / yorumsuz
Yüzde Oluşan Delikler Nasıl Tedavi Edilir

Yüzde oluşan delikler nasıl tedavi edilir Yüzde çukur neden oluşur? Sivilce durumları daha çok sıklıkla şikayetçi olduğu bu problemin çözümü aslında çok can sıkıcı olabilir. Genellikle sivilce sorunları yaşayan kişilerin daha çok karşılaştığı yüzde delik ve çukur oluşması sorunları oldukça can sıkıcı bir durumdur. Her ne kadar bir cilt sorunu olsa da yüzünüzdeki çukurlarla yaşamak elbet de zor. Yüzdeki delik ve çukurlardan kurtulma yollarının tedavi edilmesi gerekir. Bu açıdan da yüzdeki delik ve çukurlardan nasıl başa çıkılır.

Yüzde Oluşan Delikler Nasıl Tedavi Edilir

Yüzde oluşan çukur ve delikler genel olarak da gözenek olarak bilinir. Toplum açısından da portakal kabuğu görünümü olarak bilinen özellikle sivilce sorunu yaşayanların daha çok karşılaştığı bu durum yağlı ciltlerde hatta karma cilt tipine sahip olan kişilerde de daha çok yaşanmaktadır. Gözeneklerin tıkanması ve yeteri kadar temizlenememesi esnasında gözenek tıkanıklığı gözeneklerin çok genişlemesine sebep olarak sivilcelerin oluşmasına sebep olur.

Lazer tedavi yöntemi; Adını çevreden daha çok aldığı duyduğumuz yöntemlerden biri de lazer tedavi yöntemidir. Fondöten veya pudra uygulaması sonrasın da yaygın olarak görülen gözeneklerden kurtulmak için lazer yöntemini kullanılmaktadır. Lazer yöntemi ile yüzünüzdeki çukurlukların durumuna göre doldurma işlemi yapılarak gözeneklerden kurtulabilirsiniz. Lazer yöntemi ile cildin üst tabakasını yakıp alt tabakadan yeni bir cildin gelmesi vardır. Fakat bu yöntem ile cildin yenilenip kendine gelmesi haftalar olabilir. Her ne kadar yüzdeki deliklerden ve çukur oluşumlarından kurtulmak için oldukça etkili olsa da biraz pahalı bir uygulamadır.

Kimyasal Peeling ile cildi yenilemek; Kısa sürede olumlu etki gösteren bu yöntem cildin üzerinde yüzeysel olan iz veya deliklerin kapanmasına destek olmaktadır. Cildin üst katmanı kimyasal peeling ile yakılarak gerçekleşmektedir. Fakat bu uygulamanın bir uzman hekim olarak uygulanması bu konuda daha doğru olur.