Selülit nasıl oluşur? Selülit nasıl kaybolur?

/ 9 Mart 2020 / / yorumsuz
Selülit nasıl oluşur? Selülit nasıl kaybolur?

Selülit beden yüzeyinde çukurlu kırışık aynısı bir manzarası olan ve genelde kalça, karın yerlerinde meydana gelen estetik görünmeyen beden de meydana gelen sorundur Selülit, genelde kadınlarda çok görülür

Selülitin net olarak niçin oluştuğu ile ilgili net bilgi şimdilik bulunamamıştır Selülitin olma sebepleri arasında şunları söyleyebilirim hormonal değişimler kilo alıp vermek, sağlıksız beslenme, fast food vs alkol sigara kötü alışkanlıklar gibi sıralayabileceğimiz faktörler. Ek olarak şu da var bedeni saran kıyafetler ve hareket etmeyen hayat tipi selülite sebep olabilecekler arasında. Yinede fazlası sıhhatli kadında beslenme ve spor uygulamasına karşın selülit olabiliyor. Vücuttaki yağın depolama oranında da sorun olabilir fazlası sebep gösterilebilir.

Vücudun nereden reaksiyon verdiğini çok anlayamayız çok sıhhatli beslenirsiniz eğzersizler yaparsınız ancak yinede selülit meydana gelir bunun önüne geçemeyiz ,bahsetdiğimiz selülit herşeýi doğrü şekilde yapan bayanlara göre olma mümkünlülüğü daha düşüktür.

oluşturulan istatistiklere göre ve gözlemlerin içersinde oluşturulan tahminlere göre kadınların fazlası buluğ döneminden sonra selülit daha çok oluşuyor. Yaşında vermiş bulunduğu etkenle cilt incelir, gevşer bunun önüne geçemessiniz oluşturulan gözlemler ışığında Selülitin açık tenli bayanlarda daha çok karşılaştırıldığı saptanmıştır.

Erkeklerde de ender olarak görülür bayanlarda bulunduğu gibi daha çok kilo alımı ile selüliti daha çok dikkat çekici olarak görülür ancak birtakım zayıf erkeklerde ender de olsa bayanlarda çıkma mümkünlüğü vardır. daha çok uyluk ve kalça yerlerinde görülür, ancak göğüslerde, üst kollarda da oluşabiliyor.

Ciddi bir sorun değildir çokta tedavi tekniği yok yalnızca yukarıda saydığımız konularda dikkatli olmak lüzum beslenme bağımlılıkları egzersiz kilo denetimi gibi bunların hepsine uyuyor ancak yinede selülitim var diyorsanız plastik cerrahi uzmanından yardım almanız daha sağlıklı olur.