Saç Dökülmesine Karşı Ne yapılabilir

/ 30 Aralık 2020 / / yorumsuz
Saç Dökülmesine Karşı Ne yapılabilir

Saç dökülmesine karşı ne yapılabilir Saç dökülmesine faydalı yağlar nelerdir, nasıl kullanılır gibi sorularının yanıtlarına burada yardımcı olmaya çalışacağız. Üstelik, fitoterapi yani bitki bilimi uzmanlarının tavsiye etmiş olduğu öneriler ile bu makalemizde yer verilecektir.

Saç Dökülmesine Karşı Ne yapılabilir

Sarımsak yağı Saç dökülmesine faydalı yağlardan biridir. Olumlu etkilere sahip olan sarımsak yağı var. Çünkü, yapılan araştırmalarda başarılı sonuçlar elde edildiği görülmüştür. Ayrıca, cansız saçları güçlendirip daha gür olmasına destek olur. Yani, sarımsak yağını saç dökülmesi için maske olarak tercih edebilirsiniz.

 

Aspir Yağı

Saç dökülmesine faydalı yağ olarak aspir yağını şiddetle tavsiye ediyorum sizlere. E vitamini içeren aspir yağı, saç köklerini besliyor ve dökülmenin azalmasına destek oluyor. Haftada iki kez bu yağdan kullanarak fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca da saç dipleri ve uçlarına aspir yağı ile masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Susam Yağı

Susam yağı ile saçlarınız daha çabuk uzar

 

Hem saç dökülmesini durdurmak hem saçların hızlı uzamasını sağlamak için susam yağından yararlanabilirsiniz. Bu yağı düzenli bir şekilde kullandığınız sürece emin olun faydasını göreceksiniz.

 

Çörek Otu Yağı

Evde saç bakımı için çörek otu yağı oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Çörek otu yağının çok fazla faydası vardır. Aynı zamanda dökülmeye karşı şifalı yağlardan biridir. Bundan dolayı da doğal özler hem saç köklerini besleyip güçlendiriyor hem de dökülmenin azalmasını sağlıyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Daha güzel saçlar için Hindistan cevizi yağı tercih edebilirsiniz.  Son dönemlerde de kullanımı çok fazla olan bu yağlar Hindistan cevizi yağı, saç bakımınız için de harika bir seçim olacaktır. Parlaklık, hacim, hızlı saç uzatma ve dökülmeyi durdurmak için harika faydalarından yararlanabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Faydalı Yağların Kullanım Yöntemleri

Saç dökülmesi konusunda fayda sağlayan yağların kullanım şekilleri de önemli. Saç diplerine masaj yaparak yağı sürün. Her bölgeye eşit dağılması için tarayın. Plastik bir boneyle saçlarınızı sarın. Geceden sabaha kadar veya en az beş saat boyunca bekletin.

Tavsiye

Ehliyet Alacaklara Öneriler