Parlayan Bir Cilde Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı

/ 6 Ocak 2021 / / yorumsuz
 Parlayan Bir Cilde Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı

Parlayan bir cilde sahip olmak için ne yapılmalı Yeme alışkanlıklarınız ve başka alışkanlıklarımız herkese göre farklılık gösterebilir, uyku düzeniniz, hijyen alışkanlıklarınız ve egzersiz rutininiz gibi yaşam tarzı faktörlerinin cildinizin görünümü üzerinde doğrudan olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Bu açıdan da özellikle, yediğiniz yiyecekler ve vücudunuzun diyetinizden aldığı beslenme yüz cildinize de olumlu veya olumsuz yansımaları olur. Bu sebeplerden dolayı da sizi bir kalabalığın içinde öne çıkarabilecek parlayan, parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimize bir göz atın.

  Parlayan Bir Cilde Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı

Pancar: Antioksidanlar açısından zengin olan cildi, serbest radikalleri nötralize ederek erken yaşlanma belirtilerinden korumaya destek olurlar. Ayrıca, detoksifikasyona ve kanınızı arındırmaya yardımcı olur, bu da cilde sağlıklı bir ışıltı vermeye de yardımcı olurlar.

Havuç: Havuçtaki fazla olan A vitamini ve diğer antioksidanlar cildinizi sağlıklı, canlı ve parlak olmasına katkı sağlar. Cildinizi güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarından kaynaklanan zararlarından bile korurlar.

Salatalık: Bu su zengini meyve cildi nemlendirme destek olur. Ayrıca, salatalıklardaki eser mineral silika cildi gençleştirir ve elastikiyetini korumaya yardımcı olur.

Elma: A, B ve C vitaminleri ile beta-karoten ve antioksidanlar açından bol olan elmalar sağlıklı ve genç görünen cildin korunmasına destek olur.

Nar: Narlardaki C vitamini, cildin sarkmasını ve kırışmasını geciktirmeye destek olan kollajen oluşumunu olanak sağlarlar.

Portakal ve limon

Portakal ve limonlardaki güçlü antienflamatuar ve antioksidan özellikler yaşlanma belirtileri ile savaşmaya destek olur ve güneşe maruz kalma ve çevre kirliliğinden kaynaklanan cilt zararlarına engel olurlar. Temiz ve güzel ciltler için önemli olan detoksifikasyona bile destek olurlar.

Zencefil: Antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından çok olan zencefil, pürüzsüz ve berrak bir cilt sağlar. Kilo kaybına bile destek olur.

Karpuz: Bu yaz favorisi, vücudunuzun nemlendirilmesine destek olan neredeyse yüzde 92 su içeriğine sahiptir. Ayrıca, içindeki bileşik likopen serbest radikalleri nötralize eder ve cildi UV ışığına karşı korumaya destek sağlar.