Makyajda Aydınlatıcı Highlighter Etkisi Nasıl Yapılır?

/ 14 Haziran 2020 / / yorumsuz
Makyajda Aydınlatıcı Highlighter Etkisi Nasıl Yapılır?

Cildiniz küçük makyaj yöntemleri ile de daha dikkat çekici ve güzel görünüme kavuşabilirler. Bunun için gerekli malzemelerden biri de highlighter yani aydınlatıcıdır.  Bayanların vazgeçilmez makyaj tamamlayıcısı. Aydınlatıcıyla yüzünüzde ön plana çıkmasını istediğiniz kısımları aydınlatabilir ve dikkati oralara o bölgede yaratabilirsiniz. Aydınlatıcı makyajınızın daha ıslak görünüm olmasını sağladığı gibi cildinizin de daha parlak canlı ve sağlıklı görünmesine olanak sağlar. Bu ıslak görünümü sağlamak için toz ya da krem highlighter’ları öneriyorum. Toz aydınlatıcıları doğru fırçayla uyguladığınız zaman sonuç çok güzel olacaktır. Krem aydınlatıcıları ise parmağınız ilde de doğru miktarda kullanabilirsiniz.

Elmacık kemikleri aydınlatıcılar en çok bu kısma tercih edilir. Allığınızı uyguladığınız bölgenin biraz üstüne yani kemiğinizin üzerine aydınlatıcı sürmek kemiklerinizi daha da vurgulamış olursunuz.

Göz pınarları aydınlatıcıyı buraya uygulayarak hem gözlerinizin daha büyük görünmesine olanak sağlar hem de gözlerinizi birbirinden uzak tutar.

 Kaşlarınızın bitiş noktasının tam altına süreceğiniz aydınlatıcı kaşlarınızın daha kalkık gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kaşların üst kısmına ve başlangıç noktasından ortasına kadar olan kısma aydınlatıcı tercih edebilirsiniz.

 Burnunuza uygulayacağınız aydınlatıcı burnunuzu daha kalkık gösterebilir fakat doğru yapılmadığı takdirde burnunuz olduğundan daha fazla büyük görünmesine neden olabilirsiniz.

 Çenenizin alt bölgesine ve ortasına doğru aydınlatıcıyı sürebilirsiniz. Böylece T bölgenizde bütünlük oluşturacaktır.

 Dudaklarınızın en üst kısmına yani “V” şeklinde olduğu bölgeye de aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu bölgeye aydınlatıcı uygulamak dudaklarınızı daha dolgun ve kalkık göstermesine yardımcı olur.

Highligther Makyaj Nasıl Yapılır?           

Highlighter, profesyonel makyaj uzmanlarının bir numara ürünüdür. Bu ürünün kullanımı giderek artmaya başladı. Hatta birçok kişi highlighter uygulamadan makyaj yapmıyorlar. Çünkü highlighterlar cildinize hiç olmadığı kadar aydınlık ve parlak bir görünüm verir. Bu görünüm sizin olduğunuzdan çok daha genç, güzel ve bakımlı görünmenize yardımcı olur. Bu sebeple de highlighterlar bir çok kadının vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasında oluyor.

Highlighter yüzün T bölgesini aydınlatır ve yanaklarda parlak bir görüntü elde edilmesini sağlar. Uygulaması ise uzmanlık ister. Çünkü aşırı derecede Highlighter kullanmak cildinizin yağlı görünmesine sebep olabilir.