Kadın Olmanın Ayrıcalıkları

/ 2 Ağustos 2022 / / yorumsuz
Kadın Olmanın Ayrıcalıkları

Kadın Olmanın Ayrıcalıkları

Kadın Olmanın Ayrıcalıkları Günümüzde insanlar pek çok çeşitlenmeden ötürü birbirleriyle tartışmakta ve hatta bu tartışmalar savaşlara bile dönüşebilmektedir. Bu tartışmalar ve ayrımların aslında en büyük nedenlerinden biri kadın erkek farklılığıdır. Kadın erkek farklılığı insanoğlunun varoluşundan bu yana süre gelen ayrılıklardandır. Bu farklılık kimi zaman güzellikler getirirken kimi zaman da felaketler ve zulümler getirmiş ve hatta getirmeye de devam etmektedir.

Kadın olmak dünya nüfusunun hemen hemen yarısının oldukça iyi anlayabileceği ender bir duygudur. En başta kadınlar doğaları gereği vücutlarında erkeklere oranla daha az kas, daha çok yağ kütlesi barındırmaktadır ve bu da onların narin hissetmelerine yol açar.

Günümüz Dünyası Ve Türkiye’sinde Kadın Olmanın Faydaları Nelerdir?

Günümüz dünyası ve Türkiye’sinde kadın olmanın aslında pek çok ayrıcalığı olduğunu söylemek mümkündür.  nelerdir sorusunun ilk Kadın olmanın ayrıcalıkları cevabı kadınların annelik hissini yaşayabiliyor olmasıdır. Anne olmak daha doğrusu bu dünyaya yeni canlar getiriyor olmak oldukça kutsal ve manevi yönü yüksek bir his olarak adlandırılabilir.

Kişinin kendinden ve sevdiği bireyden yeni bir can doğuruyor olması onun o saatten sonra daha korumacı, daha şefkatli, duygusal ve dominant olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle aslında kadınlar iki kere bu hayata doğuyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra kadın olmanın ayrıcalıklarından bir diğeri de toplumda belli başlı konularda daha ön planda olmalarıdır. Örneğin otobüste yer verme veya kas gücünde çevreden yardım isterken gibi durumlarda kadınların rolü çok daha yüksektir.

Kadın Olmanın Dezavantajları ve Getirdiği Olumsuzluklar Nelerdir?

olduğu kadar dezavantajları ve hatta olumsuzlukları olduğunu da söylemek mümkündür. Bu olumsuzlukların ilk sırasında kesinlikle regl ağrıları yer alacaktır. Hemen hemen çoğu kadında yaşanan regl ağrıları ayın ilk birkaç gününü işlevsiz ve dayanılmaz hale getirebilir. Bu nedenden dolayı hayatı oldukça kısıtlayan regl sancılarından ötürü kadınlara ayrıcalık tanınacak olması oldukça adil bir durum olacaktır. Kadın olmanın dezavantajlarından bir diğeri de sürekli taciz veya tecavüz korkusu yaşamaktır. Günümüz dünyasında bu tarz durumlar bazı erkekler için oldukça normal gibi karşılansa da taciz ve tecavüzün hiçbir mantıklı ve haklı açıklaması bulunamaz.

Kadın Olmak Nasıl Bir Duygu?

ve dezavantajları aslında bu şekilde saymakla bitmez. Hemen hemen her kadın hayatlarının belli bir döneminde “keşke erkek olsaydım” cümlesini kullanmıştır. Fakat bu cümleden pişman olup kadın oldukları için mutlu hissettiklerini söylemek doğanın bir gerçeğidir.

Kadın olmak, narin olmak daha doğrusu anne olmak anlatılamayacak kadar güzel tarifi imkânsız hislerdendir. Yeri geldiğinde kişiler bu durumdan şikâyetçi olsalar da kadın olduğundan ötürü olan memnuniyet bu duruma baskın gelecektir. Bunun yanı sıra giyinmek, süslenmek, çeşitli takılar kullanmak, kendine özen göstermek sadece kadınların değil erkeklerin de zevk alabileceği aktivitelerdendir.