Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur? Nasıl Geçer?

/ 3 Mart 2020 / / yorumsuz
Hamilelikte Mide Bulantısı Neden Olur? Nasıl Geçer?

Hamilelik anne olmak bütün kadınlar amacıyla heyecanlı bekleyişler tabi bunun beraberinde mide bulantıları kaçınılmaz oluyor. Mide bulantıları şahıstan şahsa farklılık göstermek de anne adaylarının gebelik dönemlerinin ilk 3 ayı sorunlu ve düşük tehlikesi bulunduğu amacıyla dikkat edilmesi gerekli ve hekim gözetimi altında olunması lazım.

Hamile kadınlarda yoğun olarak sabahları genelde mide bulantıları olur hamilelik geliştikçe yani 4. Aydan sonra geçer

Hamileliğe bağlı olarak gebelik sürecinde hormonlardan kaynaklı vücutlarında birtakım değişimler olur bunların başında duygusallık kızgınlık durumları gibi. Hamilelikte boş mide şekerli besinler gerilim hareket etmemezlik asitli içecekler yağlı yemekler tuz ve hamur gibi besinleri mide bulantısının başlıca sebepleri arasında yer alır.

Mide Bulantısını Önlemenin Yolları

Midemizi bulandıracak kokulu ortamlarda bulunmamak sigara dumanı, yemek kokuları gibi her gün en az yarım saat yürüyüş gerçekleştirmek hem gebelik dönemini rahat geçirmemizi hem de mide bulantılarından kurtulmuş oluruz. Boş mideyle sakın kalmayın ufak porsiyonlarla atıştırmalıklar hazırlayın muz elma gibi gebeliğe yararlı besinlerden tüketebilirsiniz fazlası hamile bayanların yaptığı sorunlar arasında su içmenin daha çok mide bulantısı olacağı kanaati taşırlar ancak tam aksi susuzluk mide bulantısına daha çok faktör oluyor mide bulantısını önlemenin bir başka yolu da zencefil çayı tüketmek ama gün amacıyla da 2 fincanı geçmesin.

Gebe bayanlar genelde değişen hormonların etkileri ile sıcaklayabilir, serin ortamlarda bir nebze sabah bulantılarını engellemiş olursunuz gebe bayanların kurtarıcısı kraker her vakit başucu kitabımız gibi yanınızdan ayırmamamız gereken mide bulantısını engelleyici besinlerden bulundurmak az da olsa mide bulantınızı geçirecektir.

Hamilelik de bir başka konu bedenimizi saran kıyafetler yerine daha rahat bol kıyafet tercih edilmeli bu maddelerin hepsine uyduğunuz durumda mide bulantı şikayetleriniz devam ediyorsa bölümünde uzman hekimlere muayene olup şikayetlerinizi dile getirmelisiniz.