Hamile Kıyafetleri ve Eşyaları Nasıl Olmalı?

/ 28 Nisan 2020 / / yorumsuz
Hamile Kıyafetleri ve Eşyaları Nasıl Olmalı?

Hamilelik bayanların yaşaması gereken en güzel doğa harikası bir durum   diye biriz. Her bayan bu duyguyu yaşaması gerekiyor. Hamile bayanlarımızın kullanacakları eşyalar ve kıyafetlerde hem rahat hem de tarz olabilmeleri konusunda yardımcı olacağım. Merak etmeyin bende yeni anne adayı olarak kendimden yola çıkararak naçizane tavsiyelerde bulanacağım.

  • Her anne adayının dolabında mutlaka olması gereken kıyafetler içerisinde elbet de hamileliğin boyunca en rahat edeceğin parçalardan biri olan hamile jean pantolonlar. Bunu cazip kılan tarafı doğumdan sonra, kilo verene kadar da kullanabilecek olmanız. Bel kısmı lastikli olduğundan dolayı çok rahat edeceksiniz.
  • Hayat kurtarıcımız Küçük siyah elbiseler sofistike kurtarıcı olduğunu bilmeyen kadın yoktur herhalde. Görünümü açısından hem spor hem de şık elbiseler haline dönüşebilirler. Bu elbise ile her yere gidebilirsin.
  •  Hamile bayanların yine en tatlı zamanların komik  t-shirtlerini giyme zamanlarında bolca giymeleri gerekiyor.
  •  Bir hamilenin olmazsa olmazı daha, rahat hamile ayakkabısı. Çünkü, hamileliğin 3. trimesterı itibariyle bacak ağrılarının sık sık yaşanması söz konusu olabilir, ayaklarında şişmeler ağrılar olacağından daha rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz.
  • Hamileliğinin Günden güne büyüyen karnın, uyku konforunu gittikçe azaltacak. Bu açıdan da anne adayları için üretilen hamile yastıkları alarak daha rahat uyku uyuyabilirler.
  • Hamile bayanların bel ve göbeğini desteklemek için kullanabilecekleri hamile bel destek bandı sayesinde varis ve mesane düşüklüğünü de ortadan kaldırabilirler. Doğum sonrasında da karın toparlayıcı olarak yardımcı olacaktır.
  • Hamile bayanların en gerekli, her zaman yanında olması gereken bir eşyalarından biri olan Su içmen gerektiğini hatırlatacak bir su şişesi. Cam şişe olmasına dikkat edin.
  • Hamileliğinin son dönemleri sıcak basmaları çok sık yaşayacağınız bir durum olacak bu açıdan yelpaze ve el vantilatörleri kullanmanızda fayda var. Bu şekilde bir rahatlama sağlayacaksınız. Size önerim sık sık ılık duş almanız hem sizi hem de karnınızdaki bebeğinizi çok rahatlatacak.

Hamile bayanların rahatlığı ve konforu için birkaç öneri de bulunduk bunları tercih edebilirsiniz.