Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

/ 27 Nisan 2020 / / yorumsuz
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı denince akla gelen ilk şey simli rujlar parıltılı makyajlar ama yanılıyorsunuz daha soft makyajlar da yapılabilir. Gece yemekleri davetlerinde sade ve şık olmak mümkün. Bunu sert makyajlar yerine daha dikkat çekici estetik dokunuşlar elde edebilirsiniz.

Gece makyajını gündüz makyajından ayıran en önemli nokta renk tonlarıdır. Koyu tonlar, simler, kırmızı rujlar gibi gece makyajlarında fazla makyaj yapmadan da kalem ve rujunuzla çok daha güzel olabilirsiniz. Gece makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken konu yüzünüzde daha çok göz mü dudakları mı ortaya çıkarmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu uygulama koyu renk göz makyajı veya koyu renk dudak makyajıdır. Yapmak istediğiniz bölgeyi seçtikten sonra makyajınızı uygulayabilirsiniz. Bu sayede işiniz kolaylaşacak ve hoş olduğunuz bir görüntü ortaya çıkacaktır.

KONTÜR TEKNİĞİ İLE STAR MAKYAJI

Kontür tekniği ile trend olan kontür tekniği gece yüzünüzün kusursuz görünmesine sebep olacaktır. Kontür tekniği ile yüzünüzde küçük değişim yapabilir çekicilik yaratabilirsiniz. Ten renginize uygun fondöteni yüzünüzün her bölgesinde kullanabilirsiniz. Ardından alnın üst kısmına yanaklardan dudaklara kadar olan kısımlara ve çene kısmına bronzlaştırıcı pudra sürerek fazla abartıya kaçmadan makyaj yapabilirsiniz. Gece makyajında önemli bir husus kaşların bitiş noktalarına burun üzerine ve elmacık kemikleri ile kaşların birleşme noktasına parlatıcı pudra sürerek makyajınızı sonlandırın.

BUĞULU GÖZ MAKYAJI İLE ETKİLEYİCİ BAKIŞLAR

Özelikle göz rengini ortaya çıkarmak isteyen tercih ettiği bir makyaj tekniği uygulanmalıdır. Dumanlı göz makyajında alt ve üst kirpikleri kalem ile çerçeveleyerek fırça yardımı alarak dağıtın. Göz kapağına koyu tonlarda göz farını sürüp gözün katlandığı bölgeye bakır tonu sürüp renk geçişi uygulayabilirsiniz. Ardından makyajın en önemli noktası olan maskara uygulayın.

EYELİNER VE KIRMIZI RUJ

Makyajın fondöteni işlemi bittikten sonra uygun fondöteni göz kapağına ışıltılı ve açık tonlar tercih ederek dikkat çekici olabilirsiniz. Göz kapağının katlanma noktasına açık kahve tonlarından far kullanarak far işlemini burada bitirin. Eyeliner işleminden sonra ve birkaç katman rimel uygula. Koyu renk rujunla kırmızı olabilir tamamla.