Evde Peelinğ Nasıl Yapılır?

/ 31 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Evde Peelinğ Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı tüm erkek ve bayanlar için oldukça önemlidir. Bu sebeple de pek çok farklı şekilde cilt bakımları vardır. Günümüzde, cilt bakım üzerine pek çok farklı güzellik merkezleri kuaförler vardır. Aynı zamanda da hepsinin cilt bakımı üzerine kullandığı maskeler, peelingler ve işlemler farklıdır. Bunun yanında, insanların evde peeling yapabilmeleri de mümkündür. Bundan dolayı da kişiler kendi cilt tiplerini analiz edebildikten sonra yine kendi cilt tiplerine uygun peelingler evde uygulayabilirler. Üstelik bu peelingleri kendileri de yapabilirler. İşlemler oldukça basit ve daha faydalı olacaktır.

Peeling Nasıl Uygulanır?

Peelingleri cilde uygulamadan önce kesinlikle de cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Cildinizi temizledikten sonra da peelinginizi ince bir tabaka şeklinde yapamaya dikkat ediniz. Yeterli seviyede cildinizde tutun ve süreyi aşmamaya dikkat edin. Peelingleri her gün değil belli bir rutin halinde uygulayın. Böylelikle de en kolay ve en hızlı sonuçları olumlu olarak alacaksınız.

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz her insan kendi cildi için peelingler hazırlayabilir. Peelinglerin cildinize uygun olup olmadığını deneyerek ancak fark edebilirsiniz. Ancak ki hangi cilt tipine hangi malzemelerin daha iyi geldiğini öğrenmek için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bundan dolayı da peeling tarifleri de çok çeşitli olacaktır ve deneyebilmeniz için de pek çok tarif ile denemeler yapabilirsiniz. Evde doğal peeling yapımı, cildinizin daha sağlıklı olması destek olacaktır.

Aspirin Bal

Bu yöntem ile de cildinizin çok daha ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Aspirine karşı alerjisi olanların bireylerin kesinlikle denememesi gereken peeling uygulamasıdır. Dikkat edilmesi gerekir bu konuda.

Türk Kahvesi Telvesi

Günlük hayatta içtiğiniz tür kahvelerinin dibinde kalan telvelerini yüzünüze sürdüğünüzde bir süre beklettiğinizde güzel ve harika bir cilde sahip olabilir yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.