Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran Sebepler

/ 12 Mayıs 2020 / / yorumsuz
Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran Sebepler

 Erkeklerin makyaj yaparken sizi görmesi makyaj yapan kadını görmesi erkekler için genellikle hoş bir davranış değildir. Çünkü Erkeklerin çoğu kadınların makyajsız da hoş olmasını ister. Erkekler makyajlı olarak gördüğü kadının makyajsız olarak nasıl olduğunu düşünür. Bu açıdan da erkeklerin size makyaj güzeli dememesi için mümkün olduğunca makyaj yaparken erkeklerin ya da eşinizin önünde yapmayın.

Çok Parfüm Sıkmak

 Fazla parfüm süren kadınlar, erkekler tarafından her zaman itici gelmekte. Neden derseniz kalabalık mekanlarda, toplu taşıma araçlarında fazla parfüm sıkmış bayanlar ile bir arada bulunmak erkekler tarafından nefret ediliyor. Parfüm sıkma işini fazla yapmayın. Çok ağır kokulardan da uzak durun.

Dudak Rujlarını Yanlış Kullanmak

Kadınları erkeklerden en çok uzaklaştıran sebeplerden biri olan dudak rujunu yanlış sürmek kötü bir görüntü bırakıyor. Dudak rujunuzun kesinlikle dudak makyajınız ve yüz makyajınız ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Kuru Cilt

 Yumuşacık bebek gibi bir cilde sahip olmak tüm kadınların en büyük arzularından biri olsa da bazı kadınların cildinin oldukça kuru göründüğü oluyor. Erkekler kuru cilde sahip olan bayanların tensel anlamda çok çekici bulmadıkları için uzak durmaktalar. Bu açıdan da cilt bakımınızı düzenli yapmanız ve cildinizi sürekli nemli tutmanız gerek.

Dişler ve Ağız Bakımı

Erkeklerin kadınlarda görmek istemediği görüntülerden biri de sararmış dişler ve ağız kokusu. Sararmış dişler bir kadının bakımsız olduğunu ifade eder. Buna bir de ağız kokusu eklenince bu durum erkekler için tam uzaklaşma sebebi. Erkekler bakımlı, güzel gülüşlü kadınları sever. Bu açıdan da ağız ve diş bakımınıza kesinlikle dikkat ediniz.

İstenmeyen Tüyler

 İstenmeyen tüylerin kadınların korkulu rüyası doğur fakat Kadınların birçoğu lazer epilasyon ya da kuaförde ağda yaptırma uygulamalarını tercih etse de yine de tüylerden kurtulmaya çalışan kadınlarda da vardır. Kötü ve eksik alınmış tüyler, erkekler için oldukça uzak durulması gereken bir kadın profili bırakır. Erkekler, temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olan bayanları daha seksi buluyor. Bundan ötürü istenmeyen tüylerden kurtulma işlemini evde kendiniz yapmak yerine profesyonel kişilere yaptırmalısınız. Tüyleriniz çıkmaya başladıysa kısa ve açık elbiseler giymemeye çalışın.

Rimeli

 Rimel, kadınların günlük hayatta en çok kullandığı kozmetik ürünlerin başında gelmekte. Rimeli doğru kullanmak ve düzenli olarak tazelemek hem hoş bir görünüm hem de göz sağlığı için büyük önem arz ediyor.  Hiçbir erkek topaklanmış rimele sahip bir göze bakmak istemez. Özellikle yaz aylarında rimelinizi sık sık tazeleyin.

Abartılı Farlar

 Simli far ürünleri kullanan kadınlar erkekler tarafından pek hoş görünmüyorlar. Özellikle farların akması ter nedeni ile her yere dağılan ve yapışan simler erkekleri kadınlardan en çok uzaklaştıran şeylerden biri. Bu açıdan da çok özel günler hariç simli kozmetik ürünü kullanmaktan uzak durmak gerekiyor.

Fondöteni Aşırı sürmek

 Bazı bayanların makyaj yaparken kozmetik ürün kullanımında fazla aşırıya kaçtığı görülmekte. Bunlardan biri de fondöten kullanımının normalden aşırı olması. Fondöten sürerken dengeli davranmaya ve yüzün doğal görünümünü bozmamaya dikkat etmelisiniz.

Kısacası erkekler dağınık saçlardan ve bakımsız abartılı makyajlı bayanlardan uzak durmayı tercih ediyorlar. Dağınık saçlı bir kadını gören erkek, onun kişisel bakımına yeterince dikkat etmediğini  göstermediğini düşünerek dağınık bir yaşam tarzına sahip olduğu konusunda olumsuz düşüncelere kapılabiliyor.