Dudak Dolgusu Hakkında Önemli Nokta

/ 2 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Dudak Dolgusu Hakkında Önemli Nokta

Son zamanlarda yapılan oldukça popüler hale gelen ve dudak dolgusu yaptırmadan önce bazı önemli noktalar var. Dudak dolgusunda doğal görünüm önemlidir ve herkesin dudağına aynı şekil verilmez. Ne olursa olsun yüzünüze ya da vücudunuza bir kimyasal ya da ilaç enjekte edilecekse, uygulayıcı uzmanlara ve tecrübeli kişilerce yapılmalıdır. Güzellik uzmanları, kuaför ya da diğer meslek ile tanıtılmış olan kişilerden uzak durulmalıdır. Kısaca dudak dolgusu bu konuda profesyonel bir ‘hekim’ tarafından uygulanmalıdır. 

İnsanların medikal estetik işlemlerinden korkmasının en büyük sebeplerinden biri de kötü yapılmış dudak dolgularıdır. Dudak dolgusu kişinin yüz oranlarına ve daha fazlası da boyunun uzunluğuna bile dikkat edilerek yapılması gereken bir işlem gerektirir.

İnjeksiyona bağlı şişlik ve morluk ortaya çıkabilir. Şayet ki planlanmış özel bir gün var ise bunu hemen 1-2 hafta önceden dudak dolgunuzu yaptırmanız iyi olacaktır. Kalın dudaklara sahip olmanız yüzünüzün daha güzel görüneceği olarak tanımlıyor olabilirsiniz. Bu açıdan da güzelliğin bir matematiği olduğu gibi, dudağın tek başına değil, bütün bir vücudun içinde değerlendirilmesine dikkat çekmektedir, Doktorlarımız. Fotoğraflardakinin aynısını isteyerek ideal dudaklara sahip olamazsınız. Tecrübeli hekim, bunu sizin için değerlendirip o şekilde yapacaktır. Vücuttan alınan yağlar dudak şekillendirmede istenilen performansı göstermiyor. Kalıcı dolgular da artık dünyada tercih edilmiyor. Bazı kişilerin dudak şekilleri ve bölümleri iyi olduğu halde, dudak ciltleri pütürlü, çatlak olabilir. Onlar için de dudak dolgusu iyi bir alternatif olduğu gibi, dudak mezoterapisi de alternatif bir uygulama olabilir. Dudak hakkında yer alan tavsiyelere lütfen umursayın ciddi ve hasarsız sonuç elde etmek için ise uzman yardımı almanızı tavsiye ederim.