Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

/ 26 Nisan 2020 / / yorumsuz
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlarımızın çoğu yanlış fondeten seçimi ile su bazlı veya mat seçileri arasındaki cilt tipini karıştırmaktalar. Bu açıdan da cilt yanlış seçilen makyaj ürünleri ile kusma yapmaktadır yani pürüzsüz cilt yerine daha kötü görünümlü makyaj görünümü ortaya çıkmaktadır.

Doğal makyaj yöntemleri

 Doğal makyaj sırlarından biri de Fondötenin renginin cilt rengine uyup uymadığını kontrol etmekten geçer bunu da boyun bölgesinde test ederek uygulayabilirsiniz.  Şayet fondöteniniz boynuna uyguladığında renk farkı görünmüyorsa sizin için doğru fondöten seçimi yapmışsınız demektir. Doğal ten makyajı için mat fondötenler yerine daha çok parlak doğal fondötenler kullanmalısınız. Fondöteninizi daha parlak bir görünüm istiyorsanız cildinize ıslak makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygulayarak yapmalısınız. Fondötenini yayarken kapatıcılığının daha etkili olması açısından sürükleyerek değil tampon hareketlerle uygulayarak işlemi yapmalısınız.

Doğal bir görünüm için burun kenarı veya göz altı gibi noktalara makyaj süngerinin köşesiyle işlemi yapmanız sonucunda daha etkili daha doğal bir sonuç alacaksın. Doğal makyaja sırrı doğallığın en etki yaratacak kozmetik ürünü fondöten seçimi. Ciltle kusursuz bir uyum sağlayacak, daha doğal bir görünüm için cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda doğal bir bitiş sağlayacak bir fondöten seçmelisin. Bu açıdan için doğal makyaj için önerimiz L’Oréal Paris’in True Match fondöteni kullanmanız ya da BB kremler fondötenler uygulamanız. Doğru rengi seçtikten sonra ciltle uyum ve verdiği sağlıklı görünüm, yokmuş gibi makyaj sert makyajlardan daha taze ve ferah makyaj ortaya çıkacaktır. Doğal bir görünüm için en önemli noktalardan biri de göz altı morluklarını kapatmak. Hem göz altlarındaki morlukları yok ederek yorgun görünümü ortadan kaldırmak, hem de doğal sonuç verecek bir kapatıcı uygulamanız gerekmektedir. Göz altı kapatıcınızı, gözlerinin altına ters üçgen şeklinde yaparak uygulamalısınız. Kapatıcınızı fazla miktarda kullanmak yerine doğal bir görünüm için nokta nokta uygulamalısınız. Bu uygulama ile daha ince ve etkili bir sonuç işlemi uygulamış olacaksınız. Kapatıcınızı göz altına uygulama işleminden sonra parmaklarınızla ya da makyaj süngeriyle dağıtma işlemi uygulayabilirsiniz.