Daha Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

/ 16 Haziran 2020 / / yorumsuz
Daha Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerinizin daha büyük ve daha çekici görünmesi için makyaj yapmanız illa şart değil bayanlar. İstediğiniz etkili bakışlar ile bakışlara ulaşmanız için birkaç makyaj sırrını paylaşacağım.

Kaşları Vurgula

Etkileyici bir göz makyajı için kaşlar önemli. Kaşları dikkat çekici etkili hale getirmek hem yüz hatlarını belirginleştirmede hem de yüzün simetrisini yakalama konusunda oldukça başarılıdır. Ayrıca da belirgin kaşlar gözleri daha çok güzel ortaya çıkarır. Belirginleştirmede kaş kalemi, hacim artırmada kaş maskarası ve sabitlemede kaş jeli gibi uygulamalar yapabilirsiniz

 Beyaz Kalem Etkisi

Bakışlarınızın daha canlı ve hoş olmasını istiyorsanız, alt kapağın iç kısmına beyaz eyeliner kalem veya likit tercih edebilirsiniz. Renk olarak fildişi ya da inci rengi tonları harika bir makyaj için şart. Gözlere aydınlık vermenin en iyi yolu, fosforlu veya inci rengi bir göz farı tercih ederek bunu sağlayabilirsiniz. Böylece bir göz makyajı için uygulayacağınız üç önemli uygulama var. Göz kapağının iç köşesi, ortası ve kaşın altında kalan kemikli bölge. Kirpikleriniz düz, seyrek veya cansızsa maskara uygulamadan önce kirpik kıvırma aleti ile kıvırabilirsiniz. Ardından maskarayı dipten uca yukarı doğru sürerek gözlerinizin daha büyük görünmesine olanak sağlamış olacaksınız.

Açık kahverengi bir göz farı paleti, göz makyajı için harika bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır. Göz kapağınıza önce açık bir gölge verme işleminden sonra dış köşesine daha koyu bir far uygulayın. Daha sonra da tekrar açık gölge verin. Bu sayede gözlerinizin şeklini vurgulamış olur.

Kirpik Çizgisini Koyulaştıralım

Kirpik çizgisini koyulaştırmak gözleri ön plana çıkarmada önemli bir adımdır. Işıltı verdiğiniz bölgeyle koyulaştırdığınız alan arasındaki keskin çizgi kaybolana kadar bu işlemi uygulayın.

Mavi tonlarındaki farlar, her göz rengine yakışıyor. Ayrıca da bu renk, daha derin ve etkileyici bakışlara sebep olmak isteyenleri için tercih edilebilir. Etkileyici bir göz makyajı uygularken ister gölgeyle vurgu yaratmada ister tüm göz kapağına işleminde renkli farları da uygulayabilirsiniz. Göz renginizle eşleşen farlar kullanabileceğiniz gibi bakışlarınıza parlaklık katmada tamamlayıcı renkleri de tavsiye ederim.