Boyalı Saçlara Özel

/ 30 Kasım 2020 / / yorumsuz
Boyalı Saçlara Özel

Boyalı Saçlara özel Boyalı saçlar, kimyasallara maruz kaldıkları için daha hassas ve kırılgandırlar. Bu sebeple de daha fazla özen ve bakım isterler. Düzenli bakım yapmadığınız zaman, renkleri solar, matlaşır ve sağlıksız görünürler. Bu duruma engel olmak için sizlere fayda sağlayacak tavsiyelerde bulunmak iste

Boyalı Saçlara özel

Boyadan sonra hemen saçları yıkamayın. Saçınızı boyattıktan sonra en az 48 saat sonra yıkamayı ihmal etmeyin. Böylelikle de boyanın rengi saçınıza iyice oturur. Bazen sadece vücudunuzu yıkamak isterseniz, saçlarınızı korumak için bone takabilir ya da topuz yapabilirsiniz. Bazı durumlarda ise şampuanlamadan saç kremi yapabilirsiniz. Böylece, saçlarınız yumuşak ve nemli kalır.

Şampuan ve saç kremi satın alırken dikkat etmeniz gereken konu, aynı özelliklere sahip ürünler tercih edin. Böylece etkisini artırmış olursunuz. Örneğin, renk koruyucu bir şampuan ise, saç kremi de renk koruyucu olarak almaya özen gösterin. Şampuanın kalitesi de ve içeriği de en az bunun kadar önem taşımaktadır. İyi bir şampuan kullanarak, saç renginizi uzun süre korur ve saçınızın sağlığını da yardımcı olmuş olursunuz. Sülfatlı şampuanlar tuz içerdiği için, renk ve nem kaybına sebep olurlar. Sülfatlı şampuanlar yerine sülfatsız olanları tercih edin.

Çok sıcak su, saç tellerine zarar verir ve saçın rengini açar. Bu sebeple de saçlarınızı ılık veya soğuk su ile yıkamaya da daha dikkatli olmalısınız. Boyalı Saçlara özel Boyalı saçlar, kimyasallara maruz kaldıkları için daha hassas ve kırılgandırlar. Bu sebeple de daha fazla özen ve bakım isterler.

Kırmızı saçlara daha özenli olun. Kırmızı saç boyaları, saçtan daha hızlı akar. Bu açıdan da sık sık boya yaptırmak zorunda kalırsınız. Bundan dolayı da saçlarınızın yıpranmasına sebep olur. Doğal bakım yağları ile saç derinize masaj yaparak, saçlarınızın nemini korur, daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Boyalı Saçlar için Evde Doğal Bakım Yapın

Saçlarınızı boyattıktan sonra düzenli bakım yapmaya daha çok çözen gösterin.  Evde yapacağınız doğal bakımlar ve maskeler saçlarınızın sağlığına yardımcı olur. Saçlarınıza saç bakım yağı sürerek, ısıtılmış bir havluyla sarın. Bu bakımla saçlara nemi vermiş olursunuz. Daha sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayabilirsiniz.