Bebeklere Özel Muhallebi Tarifleri

/ 20 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Bebeklere Özel Muhallebi Tarifleri

Bebeklerin ek gıdaya geçiş süreçleri biraz zorlu olabilir. Hangi gıdadan başlamak gerekir, en faydalı olarak bne verilmesi gerekir. Muhallebi tarifleri doğru mudur, hangi muhallebi tarifini yapmalıyım gibi düşüncelere kapılırlar. Anne sütlü bebek muhallebisi, devam mamalı bebek muhallebisi ve irmikli bebek muhallebisi gibi pek çok çeşit bebek muhallebi tarifleri ile zengindir. Panik yapmaya gerek yok, bebek muhallebi tariflerini sizlerle paylaşacağız. Bu tarifler tamamen denenmiş bebeğinizin hangi muhallebiyi seveceğine ona tattırarak karar verin. Doktorlar ilk bebek muhallebi tarifi olarak anne sütlü bebek muhallebisini tavsiye ediyorlar. Bu muhallebi tarifi, bebeğinizin daha rahat ek gıdaya geçmesine yardımcı olacaktır.

Devam Sütlü Mamalı Bebek Muhallebisi Tarifi

Devam mamalı yani bebek mamasıyla yapılan bebek muhallebisidir.

  • 100ml içme suyu ya da hazır su
  •  2 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 4 ölçek devam sütü

İsteğe bağlı meyveleri rondodan geçirilmiş olması önemlidir verilebilir.

100ml su ile 2 tatlı kaşığı pirinç ununu karıştırarak pişirin. Pişen muhallebiyi ocaktan alın ve içerisine devam sütünden toz olarak 4 ölçek ekleyerek karıştırın. İsterseniz içlerine muz veya elma rendeleyip tatlandırabilirsiniz. Devam mamalı bebek muhallebiniz oldu bebeğine verebilirsiniz.

İrmikli Bebek Muhallebisi Tarifi

İrmikli bebek muhallebisini birden çok çeşitte sunabilirsiniz. Biz sizler için iki çeşit irmikli bebek muhallebisi tarifini vereceğiz.

  • 4 su bardağı su içme suyu
  • 3 yemek kaşığı irmik
  • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 2 tatlı kaşığı rondodan geçmiş bebe bisküvisi
  • Tam olgun (rondodan geçirilmiş) muz

4 su bardağı suyu, 3 yemek kaşığı irmiği, 2 yemek kaşığı mısır nişastasını önce karıştırıp sonra ocağa alın ve kaynayana kadar karıştırın fakat dikkat edin hemen yoğun oluyor. Daha sonra altını kısın ve biraz daha karıştırın. Bundan sonra da kaseye alıp soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra 2 tatlı kaşığı kadar rondodan geçirdiğiniz bebe bisküvilerini ve yarım muzu yada istediginiz başka bir meyveyi ekleyebilirsiniz. İrmikli bebek muhallebiniz hazır.