Bebek Pudrası Kullanım Alanları

/ 20 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Bebek Pudrası Kullanım Alanları

Bebek pudrasını sadece pişiği engel olmak için kullanıyorsanız başka alanlarda tercih edebilirsiniz. Bu makalemizde de bunlardan bahsedeceğiz. Yağ lekelerinden ayak kokusuna kadar bebek pudrasının kullanım alanları vardır.

Yağlı Saçlara

Saçlarınız yağlandı ve yıkamak için vaktiniz yok ise bunun için hemen Bir çay kaşığı kadar bebek pudrasını saçlarınıza serpin ve fırçayla tarayın. Daha sonra da temiz ve hacimli olacaktır. Son zamanların trendi kuru şampuan da zaten pudra bazlı olarak kullanılmaktadır.

Kedinizin minderine, sepetine pireler ve sinekler gelip ondan dolayı şikayetçi iseniz hemen yapmanız gereken çok basit: biraz bebe pudrası serpip 10 dakika bekletin ve ardından temizleyin.

Ayak Kokusu

Kötü ayak ve ayakkabı kokusuna bir çare olarak da İyice yıkanmış kurulanmış ayaklarınıza bebek pudrası sürüp pamuklu çorap giyip uyuyun, sabah uyandığınızda bu değişime şaşıracaksınız. Aynı işlemi, ayakkabılarınızı kuruttuktan sonra bebek pudrası sürüp sabaha kadar bekleterek seçenek olarak kullanabilirsiniz.

Küf Kokusuna

Mobilyalarınızdaki küf kokusuna engel olmak için çekmecelerin içine bebek pudrasını dökün 30 dakika sonra içinde koku gidecek ve daha temiz koku yer alacak.

Kaş ve Kirpikler

Kaş ve kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için de bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Kaş kalemi veya maskara kullanmadan kaş ve kirpiklere bölgeye biraz pudra serpin ve dolgun kaşlara sahip olun.

Birbirine karışmış kolyeleri ayırmak için çok zaman harcamanıza gerek yok üzerlerine biraz bebek pudrası serpin ve kolyeleri ayırmak için iğne kullanın daha kolay şekilde birbirinden ayrılacaktır.

Mutfağınıza karınca gelmesini istemiyorsanız çevresine ve karınca yuvalarının çıkışına az miktarda pudra serpin; sonuç karıncalar bir daha gelemezler.