Bebek Gibi Bir Yüze Sahip Olmak İçin

/ 6 Nisan 2021 / / yorumsuz

Bebek Gibi Bir Yüze Sahip Olmak İçin

Bebek Gibi Bir Yüze Sahip Olmak İçin Hangi bayan bebek gibi bir yüze sahip olmak istemez; fakat siz hiçbir şey yamadan bebek gibi bir yüze sahip olamazsınız. Güzel, temiz, pürüzsüz bir yüze sahip olmak hiç de zor değil. Bu yazımızda bu mevzu üstünde durduk. İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın püf noktaları. Evde hiç zorluk çekmeden bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları uygulayarak farkı kısa vakitte görebilirsiniz.

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü iyice karıştırın. Yaptığınız bu karışımı yüzünüze iyice yayın, üzerini ince bir bezle örterek 15 dakika bekleyin. Daha sonra kağıt mendille silerek iyice temizleyin. Bunun sonrasında sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde tespit edilen yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumUşaklık verecek ve sıkılaştıracak.

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu katın. Bu yaptığınız karışımı, gözlerinize gelmemesine özen göstererek yüzünüze iyice yayın ve on beş dak. bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve kara noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ sayısını dengeler.

Sivilceler için karnıbahar

Malzemeler: Karnıbahar ve Zeytinyağı
Hazırlanışı: 8 adet karnıbahar yaprağını 2 kaşık zeytinyağıyla birlikte mikserden geçirin. Karışımı, sorunlu bölgeler üstünde daha yoğun olacak biçimde yüzünüze yayın, 10 dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.

Kırışıklara karşı maske

Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve 3 kaşık kaymağı mikserle bir kaç dak. karıştırmanız kafi. Karışımı derinize yaydıktan sonra yüzünüzü temiz bir bezle kapatın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık su ile iyice temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde esneklik kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elmaysa cildin diri kalması için öncelikli faktör.

Yağlı ciltler için

Malzemeler: Bal + süt ve limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içerisinde 1 kaşık balı, 1 kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak oranda sütü iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza güzelce yayın ve hafifçe kuruyana dek bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger aracılığı ile silip temizleyin.