Anne Sütü Nasıl Artar? Arttırma Yöntemleri

/ 21 Nisan 2020 / / yorumsuz
Anne Sütü Nasıl Artar? Arttırma Yöntemleri

Anne sütü artırma bilinenin aksine şekerli gıdalar yemek değildir. Bol su tüketmek ve sağlıklı gıdalardan eşit ağırlıklı olarak beslenmektir. Yani protein ve sebze besinlerini eşit olarak tüketmek gerekiyor. Aynı zamanda emzirme döneminde asitli gıdalar ve gaz yapıcı besinlerden uzak durulması gerekiyor. Bu konularda dikkat etmek gerekiyor.

   Anne sütü nasıl artar?

Anne sütü nasıl artırılır. Bebeğimin karnı ne yersem doyar. Annelerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Badem ve Ceviz süt artması konusunda oldukça destekleyici özelliği olması ile beraber her emzirme sonrasında içebildiğiniz kadar su içip, yanında 3-4 ceviz-badem yemek hem anne sütü daha fazla artırır hem de siz daha çok bağışıklık sisteminizi geliştirmiş olacaksınız. Ayrıca hem de anne sütünüzün yağı daha fazla arttıracaktır. Anne ve bebek için önemli besin kaynağı olan et ve balık emziren bir anne özellikle süt arttırma durumunda kesinlikle hayvansal proteini fazlaca tüketmelidir. Baklagiller emzirme döneminde baklagillerden destek alabilirsiniz. Fakat emziren bir anneye baklagiller gaz yapıyorsa bebeğe tüketilmemeli.  Yeşil yapraklılar olarak fayda sağlayacaklar bazıları: dereotu, dut, üzüm, koyu yeşil yapraklı tüm sebzeler süt artırma konusunda emziren anneleri destekler.

Bitkisel anne sütü arttırma kürleri Anne sütünü artırmak bazı kürler paylaşacağız. Bu vereceğimiz kürleri sizler evlerinizde çok pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Salatalarına kesinlikle günde 1 adet havuç rendeleyin. İstatistik çalışmalar emzirme döneminde havuç tüketen annelerin bebek ve çocukluk dönemlerinde havuç tüketmeyi daha kolay kabul ettiğini belirtmektedir. Rezene çayı da günlük olarak 3 fincan olarak tüketebilirsiniz. Yulaf iyi bir demir ve rahatlatıcı etki göstermesi ile sütün meme kanallarında hızlı bir şekilde sağlayan oksitosin hormonunun salınımına destek olur. Yulafı sabah kahvaltılarınızı yulafla beraber, yulafı pişirerek veya süt ile tercih edebilirsiniz.