Hızlı Resim Nasıl Yüklenir

/ 1 Ocak 2019 / / yorumsuz

İnternetten bir ortamdan resim paylaşmak istiyoruz ancak resmimizin öncelikli olarak bir sunucu üzerine yüklenmesi gerekiyor. Bu işlemi sosyal medya üzerinden ek bir hizmete ihtiyaç duymadan basitçe yapabiliyoruz ama bazı durumlar resim paylaşma işlemi bu kadar kolay olmuyor.

Özellikle forum ve sözlüklerde resim paylaşmak için paylaşmak istediğimiz resmin bir linkinin olması gerekiyor. Bu linki oluşturmak için ve hızlı bir şekilde paylaşmak için resim upload sitelerini kullanabilir. Resim upload hizmetleri sayesinde herhangi bir üyelik işlemi olmadan istediğiniz formatta resmi hızlıca yükleyebilir çeşitli şekillerde linkini edinebilir ve paylaşabiliriz.

Yüklediğimiz resimlerinin paylaşımı için farklı çeşitlerde kodları edinmeniz mümkündür. İsterseniz direk olarak blogunuzda paylaşmak istiyorsanız html kodu edinebilirsiniz bu şekilde kod düzenlemesi yaparak basit şekilde resminize bağlantı vermenizde mümkündür.

Yine forum sitelerinde paylaşmak için direk olarak resminizi siteye yükledikten sonra forumlara özel kod alabilirsiniz. Forumda açtığınız konu içerisine ya da cevap olarak yazılan mesajlara kodunuzu yazarak hızlı bir şekilde diğer kullanıcıların resminizi görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Daha öncede belirttiğimiz şekilde resimleri yükledikten sonra direk bağlantı adresinide kolayca edinebiliyorsunuz. Bazı durumlarda problem yaşayabiliyoruz, mesela mail gönderdik ancak karşıdaki kişi ekli dosyayı görüntüleyemiyor aynı şekilde WhatsApp üzerinden resmimizi gönderik ancak ilettiğimiz kişi resim üzerinde bilgisayarıyla düzenleme yapamıyor. Bu gibi durumlarda direk olarak resim linkini iletebilirsiniz, gönderdiğimiz kişi tarayıcı üzerinde resmi görüntülere ve cihazına indirebilir.

Çok farklı olarak ise resim upload sitelerini resim sıkıştırma işlemleri için kullanabilirsiniz. Resim upload siteleri genellikle resim sıkıştırma konusunda çok ciddi şekilde bizlere yardımcı olabilir. Örneğin 250 KB boyutunda bir resim dosyasını upload ederek tekrar bilgisayarımıza indirdiğimizde bu rakam 75 KB gibi bir değere düşebiliyor.