Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

/ 25 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Açılır mı?

Geçtiğimiz günlerde meclisten geçen bir yasa ile birlikte, milyonlarca kredi kartı borçlusu için biraz rahat nefes alabilecekleri bir durum meydana geldi. Buna göre artık kredi kartı borçları, çok düşük faizler ile yapılandırılabiliyor. Üstelik vadeler de oldukça geniş bir zamana bölünmüş şekilde. Peki siz de kredi kartı yapılandırmasının nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz ve bu süreçte sizleri bekleyen senaryoları? Mesela kredi kartınızı tekrar kullanabilecek misiniz? Ya da içerisindeki limit ile neler yapabilirsiniz? İşte detaylar…

Kredi Kartı Yapılandırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Kredi kartı yapılandırması; kart sahiplerinin ödemeyeceğini düşündüğü borçlarını, belirli faiz oranlarını göze alarak aylara yayılmasını sağlamasıdır. Bu vade oldukça uzun olduğundan, kart borçluları genelde borçlarını bu süre içerisinde sonlandırır. Bunun için yapmanız gereken şey ise oldukça basit.

Kredi kartı yapılandırması için kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak sesli yanıt sisteminde kredi kartı yapılandırma rakamını tuşlamanız ve ardından ilgili birime yönlendirilmeniz gerekir. Yönlendirileceğiniz departmanda, kredi kartınızı yapılandırmak istediğinizi ve gerekli güvenlik sorularını cevapladıktan sonra, kaç ay vadeye bölmek istediğiniz söylemelisiniz. Bu adımdan sonra, müşteri temsilcisi tercih ettiğiniz vade karşılığında ne kadar ek ödeme yapacağınızı ve sonuç olarak toplam ödemeniz gereken miktarı sizinle paylaşır. Bu durumu kabul ettikten sonra, onay alınır ve ilk faturanızda geçerli olmak üzere artık yapılandırmanın aylık tutarınızın ödenmesi beklenir.

Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Açılır Mı?

Kredi kartı yapılandırması öncesinde, hesaba bir miktar para girmeniz istenir. Daha doğrusu bunu siz belirleyeceksiniz. Parayı ödedikten sonra artık yapılandırma işlemini tamamlanır. Unutmamanız gereken en önemli nokta ise kesinlikle yapılandırma bitmeyene kadar kart limitiniz ve bakiyeniz ne olursa olsun kredi kartınızı kullanamayacağınız gerçeğidir.