Üstün Zekalı Kişiler Nasıl Davranır?

/ 17 Mart 2019 / / 1 Yorum
Üstün Zekalı Kişiler Nasıl Davranır?

Üstün zekâlı kişiler son derece inatçı yapılı şahıslardır. Başarısızlıkta katiyen yılmazlar ve katiyen pes etmezler. Düşünsenize, Edison ampulü bulmadan evvel binlerce kez tecrübe yapmıştır ve katiyen pes etmemiştir, nihayetinde de başarıya varmıştır.

Üstün zekâlı kişiler insanların gözünde bilgiç tabir edilen bünyeye sahiptirler. Bir iş konusunda bilgi sahibi olmadan konuşmazlar ve konuştukları iş hususunda derin bilgiye sahiptirler, bu yüzden dolayı da konuşmalarında inatçı olurlar. Bu da onların bilgiç damgasını yemelerine sebep olur.

Üstün zekâlı kişiler ellerindeki işi yapabilmek adına tutkulu bir şekilde çalışırlar. Onların tutkuları yaptıkları işten vazgeçmemelerine, realist olmaları da iyi eserler üretmelerine sebep olur.

Üstün zekâlı kişiler ferahlıklarına ve zanaata meraklıdırlar. Herhangi bir sanat dalı ile uğraşıyorlarsa muvaffakiyetli olurlar. Ferah koşulları da severler.

Üstün zekâlı kişiler önder etkili kişilerdir. Genelde her meselede söyleyecekleri şeyler olduğu için her çeşit kişiye hitap edebilirler. Hoşgörülü ve güvenilir bir davranışları vardır. Genelde talebeliklerinden itibaren önder ruhlu olmaları ön plana çıkar. Aşırı aktif ve faal kişilerdir. Sabah akşam bir şeyler yaratma ihtiyacı hissettikleri için bir alanda uzun süreli olarak duramaz ve vakit geçiremezler. Bazen akıllı çocukların aktif olmaları hiperaktiflik ile eşleştirilir. Bu yüzden dolayı anne ve babaların titiz olmaları zorunludur.

Üstün zekâlı kişiler kişisel kusurlarının ve yaptıkları hataların farkındadırlar. Diğer insanları direk olarak eleştirmezler, yansıtma yaparlar ve olumlu kritikte bulunurlar. Meselâ kaba bir kişiyi uyarırken “sen şöylesin sen böylesin aşırı kabasın” diyerek doğrudan yargılama yapmazlar. Bu nedenle bilakis “şöyle şöyle yapan kişiler hakikaten aşırı kabalar ve antipatik insanlardır, sana göre de bu şekilde değil mi? şeklinde kişiyi uyarırlar.

Üstün Zekalı Kişiler Nasıl Davranır? (1 Yorum)

  1. adı üstünde üstün zekalııı diğerlerindenn farklı olan kişiler. 100 bin insanda bir olurlarmış öyle duydum